Наглядова рада ПАТ НСТУ звернулася до Гройсмана щодо блокування реформи Суспільного мовлення. ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Наглядова рада ПАТ НСТУ звернулася до Гройсмана щодо блокування реформи Суспільного мовлення. ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

10:57,
15 Вересня 2016
7464

Наглядова рада ПАТ НСТУ звернулася до Гройсмана щодо блокування реформи Суспільного мовлення. ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

10:57,
15 Вересня 2016
7464
Наглядова рада ПАТ НСТУ звернулася до Гройсмана щодо блокування реформи Суспільного мовлення. ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
Наглядова рада ПАТ НСТУ звернулася до Гройсмана щодо блокування реформи Суспільного мовлення. ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
Якщо прем’єр-міністр не втрутиться, то реформа буде заблокована щонайменше на рік.

Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  у зв’язку тривожною ситуацією, яка склалася в процесі створення ПАТ НСТУ. «Останнім часом склалася ситуація, яка ставить всю цю реформу на межу зриву, — внаслідок чого створення суспільного мовлення в Україні може бути знову відкладено, щонайменше на рік», – наголошують члени Наглядової ради.

Вони просять Володимира Гройсмана звернути увагу на ставлення до реформи фіскальних органів. «Органи ДФС не можуть визначитися з власною компетенцією і посилаються одне на одне, тим самим блокуючи весь процес суспільно важливої реформи, перебіг якої постійно моніториться представництвом Ради Європи в Україні», - зазначається у зверненні. За твердженням членів Наглядової ради, припинення юридичних осіб вищезгаданих державних мовників мусить відбутися не пізніше кінця вересня 2016 року.

Наглядова рада просить прем’єр-міністра розпорядитися про створення спеціальної робочої групи під головуванням профільного віце-прем’єра й доручити цій групі в найкоротші терміни розробити план-графік завершального етапу реформи, з визначенням відповідальних щодо кожного пункту плану, а також контролювати ситуацію в поточному режимі й оперативно вирішувати будь-які проблеми, що виникатимуть.

Сайт «Суспільне мовлення» публікує текст звернення повністю:

 ЗВЕРНЕННЯ

Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана

  Шановний пане Прем’єр-міністре!

 Члени Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ НСТУ) висловлюють Вам повагу і звертаються до Вас у зв’язку з украй тривожною ситуацією, яка склалася в процесі створення ПАТ НСТУ.

У 2014 році Україна на виконання своїх зобов’язань перед Радою Європи, а також із метою забезпечення інформаційних прав своїх громадян розпочала перетворення державного мовлення на суспільне мовлення європейського типу. Попри всі перешкоди, це перетворення, здавалося б, уже майже вийшло на фінішну пряму. Проте останнім часом склалася ситуація, яка ставить всю цю реформу на межу зриву, — внаслідок чого створення суспільного мовлення в Україні може бути знову відкладено, щонайменше на рік.

Щоби суспільне мовлення в країні запрацювало з 1 січня 2017 року, вже мало бути завершено процес припинення юридичних осіб колишніх державних телерадіокомпаній (ДТРК, ОДТРК). Утім, цей процес залишається в підвішеному стані, оскільки Державною фіскальною службою досі не знято заперечення в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відносно Національної радіокомпанії України (ДФС у Шевченківському районі міста Києва), ДТРК «Крим» та Севастопольської РДТРК (ДФС у Дніпровському районі міста Києва). Більше того, за нашою інформацією, ДФС у Дніпровському районі міста Києва, заперечуючи припинення державної реєстрації вищевказаних юридичних осіб, 14 вересня письмово поінформувала Голову відповідних комісій із реорганізації про те, що вирішення питання зняття заперечень виходить за межі її компетенції. Своєю чергою, Головне управління ДФС міста Києва, наразі не відреагувавши на відповідне звернення письмово, усно поінформувало Голову комісії, що таке рішення має бути прийнято за місцем обліку платників податків, тобто ДФС Дніпровського району міста Києва. Таким чином, органи ДФС не можуть визначитися з власною компетенцією і посилаються одне на одне, тим самим блокуючи весь процес суспільно важливої реформи, перебіг якої постійно моніториться представництвом Ради Європи в Україні.

Ми вважаємо, що такі дії ДФС не лише не приносять користі державі, але й тягнуть за собою необґрунтовані втрати й репутаційні ризики для України. Тому ми просимо Вас взяти під особистий контроль завершальний етап цієї реформи, щоби з початку 2017 року в Україні нарешті запрацював незалежний суспільний мовник.

Припинення юридичних осіб вищезгаданих державних мовників мусить відбутися не пізніше кінця вересня поточного року. Якщо цього не станеться, Держкомтелерадіо не матиме правових підстав для прийняття рішення про перетворення Національної телерадіокомпанії України (НТКУ) на ПАТ НСТУ, що, своєю чергою, унеможливить проведення Фондом державного майна впродовж 2016 року незалежної оцінки майна для визначення розміру статутного капіталу суспільного мовника і — як наслідок — призведе до неможливості затвердження Урядом статуту ПАТ НСТУ. Тож Уряд не зможе забезпечити, починаючи з 1 січня 2017 року, гарантоване конституційне право понад 7 тисяч працівників НТКУ на отримання заробітної плати за передбаченою проектом державного бюджету на 2017 рік бюджетною програмою фінансування ПАТ НСТУ. Це й означатиме зрив реформи та перенесення запуску суспільного мовлення в Україні принаймні на рік. Ми переконані, що цього не можна допустити.

Для забезпечення постійного урядового контролю за завершальним етапом створення в Україні суспільного мовлення просимо Вас розпорядитися про створення спеціальної робочої групи під головуванням профільного віце-прем’єра й доручити цій групі в найкоротші терміни розробити план-графік завершального етапу реформи, з визначенням відповідальних щодо кожного пункту плану, а також контролювати ситуацію в поточному режимі й оперативно вирішувати будь-які проблеми, що виникатимуть.

У питанні такої суспільної ваги, якому приділяють стільки уваги наші європейські партнери, Україна не має права схибити. Віримо у Ваше розуміння й сподіваємося на Вашу підтримку.

Члени Наглядової ради НСТУ: Тарас Аврахов, Володимир Бринзак, Євген Глібовицький, Дарія Карякіна, В’ячеслав Козак, Тетяна Лебедєва, Лаврентій Малазонія, Вадим Міський, Світлана Остапа, Олексій Панич, Віталій Портніков, Наталія Скрипка, Віктор Таран, Сергій Таран, Ігор Хохич, Тарас Шевченко, Володимир Яворівський.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів 14 вересня 2016 року вніс зміни до постанови № 567 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства “Національна суспільна телерадіокомпанія України”» від 5 серпня 2015 року, вивівши за рамки першого етапу студію «Укртелефільм».

Раніше 6 вересня експерти заявили про можливий зрив створення Суспільного. Зокрема під загрозою створення юридичної особи ПАТ НСТУ, яке на грані зриву через деякі державні органи. Експерти зазначали, що, якщо до 20 вересня 2016 року не буде наказу Держкомтелерадіо про перетворення об’єднаної НТКУ в ПАТ НСТУ, то не буде створено до 1 січня 2017 року юридичної особи ПАТ НСТУ.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду