Наглядова рада НСТУ звернулася до голови Комітету гуманітарної та інформполітики: «Нічого про нас без нас»

Про це йдеться на корпоративному сайті suspilne.media. Члени НР закликали законодавчі зміни, які стосуються діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України, вносити передовсім шляхом роботи над законопроектом №2576, а не через підготовку інших законопроектів. Також просять будь-які зміни до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» вносити лише із залученням до роботи над відповідними текстами законопроектів представників Наглядової ради та Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Друкуємо текст відкритого звернення повністю:

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України

до Голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Ткаченка Олександра Владиславовича

Шановний Олександре Владиславовичу!

Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України висловлює свою стурбованість у зв’язку з можливим неузгодженням різних пропозицій щодо вдосконалення правового регулювання діяльності Суспільного мовника.

Задля підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2019 році була створена робоча група у складі членів Наглядової ради та Правління НСТУ, а також юристів компанії, незалежних експертів, у співпраці з Міністерством культури, молоді та спорту. Законодавчі пропозиції, підготовлені цією робочою групою, відображені у зареєстрованому 12 грудня 2019 року законопроекті № 2576, співавторами якого стали керівництво та члени комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Водночас із цим відбувається підготовка законопроекту «Про медіа», який має бути зареєстрований до кінця грудня 2019 року. В роботі над текстом цього проекту представники Національної суспільної телерадіокомпанії України участі не брали, проте, наскільки нам відомо, у деяких нормах цього законопроекту (зокрема, у його перехідних положеннях) також зачіпаються питання правового регулювання діяльності НСТУ та внесення змін до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Відтак, існує ризик внесення неузгоджених змін до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», які готувалися без участі тих, хто на практиці реалізує цей Закон.

У цій ситуації ми виходимо з класичного правила: «Нічого про нас без нас».

Сподіваючись на плідну співпрацю, ми закликаємо Вас:

  • законодавчі зміни, які стосуються діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України, вносити передовсім шляхом роботи над законопроектом №2576, а не через підготовку інших законопроектів;
  • будь-які зміни до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» вносити лише із залученням до роботи над відповідними текстами законопроектів представників Наглядової ради та Правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ»                                       Світлана Остапа

20 грудня 2019 року

comments powered by Disqus