Михайло Соколов судиться з Ольгою Сніцарчук, тому що вона не вживала оціночних суджень щодо його громадянства

Про це він сказав сайту «Детектор суспільного мовлення».

Нагадаємо, 11 серпня Шевченківський районний суд міста Києва розглядатиме позов Михайла Соколова проти Ольги Сніцарчук. Під час прямого етеру програми «Тема дня» на «UA: Першому», який відбувся 15 листопада 2019 року, ведуча запитала Михайла Соколова, де він народився. Той відповів, що в Санкт-Петербурзі. Після його коментаря Ольна Сніцарчук зробила підводку, що Михайло Соколов підтвердив, «що він народився в Росії, громадянин Росії».

Михайло Соколов сказав «Детектору суспільного мовлення», що він громадянин України з 2017 року.

«Є вимоги закону України, що потрібно зробити, щоб відмовитися від громадянства іншої країни при отриманні українського. Я ці вимоги виконав ще в 2017 році. От і все. Відповідно, згідно з українським законодавством я вийшов з російського громадянства. Ми живемо в Україні і для нас має значення саме наш український закон», – сказав він.

За словами пана Соколова,  всі, хто його звинувачували в тому, що він не відмовився від російського громадянства, робили це в формі оціночного судження.  На його думку, в «Темі дня» вперше прозвучало твердження, а не оціночне судження.

«Це означало, що їм так здається, а відповідно, у мене не було можливості поставити питання про справедливість таких висловлювань в судовому порядку. Ви ж знаєте, що оціночні судження не можуть бути предметом позову. Що ж стосується даного випадку, то тут уперше було сказано в ствердній формі, що я є громадянином Російської Федерації, що дає мені можливість оскаржити це в суді. Що я і зробив», – зазначив Михайло Соколов.

Він розповів, що після ефіру написав на Суспільне листа з проханням спростувати те, що він є  громадянин Росії.

«Телеканал хотів підтвердження, я їм вислав. Вони відмовилися спростовувати. Я звернувся в суд десь на початку року і потім чекав, коли почнеться розгляд», – зазначив він.

Михайло Соколов зазначив, що його виключили зі списку партії «Слуга народу» не через питання громадянства.

«Офіційного повідомлення, де б розкривалися причини виключення, не було. Партія, в принципі, і не повинна була це пояснювати – має право виключити, якщо вважає це за потрібне»,  –  сказав він і відмовився коментувати причину свого виключення з партії, бо не може документально довести її.

Він додав, що ЦВК зняла його з парламентських виборів у 2019 році не через проблеми з громадянством, а виключно через рішення з'їзду.

Нагадаємо, Ольга Сніцарчук зазначила, що перевіряла на російських держсайтах дані Михайла Соколова, там значаться дійсними його російські паспорти. Вона нагадала, що скандал із цим російським громадянством у розпал передвиборчої парламентської кампанії був чималий. Крім блогерів (Сергій Стерненко, Сергій Іванов) про його російський паспорт повідомляли численні ЗМІ, в тому числі розслідування робила програма «Схеми: корупція в деталях», що виходить на «UA:Першому».

Ольга Сніцарчук додала, що після оприлюднення даних російських діючих паспортів цього громадянина – партія «Слуга Народу», за списками якої він йшов на вибори під номером 99, повідомила про перевірку цих даних. Внаслідок перевірки громадянин був виключений із списків партії та виборчого процесу.

Вона навела цитату тодішнього голови партії Дмитра Разумкова, який заявив наступне: «Наскільки я пам’ятаю, один з чотирьох вже покинув нашу партію. Мова йде про Михайла Соколова, який був 99 номером списку партії. Він мав російське громадянство. Це ті, хто йшов за списками», — сказав пан Разумков на Суспільному в Харкові.

Варто зазначити, що Михайла Соколова в інтерв'ю виданню «Цензор» у червні 2019 року розповів, що перебуває на стадії виходу із громадянства Росії . «Я получил украинский паспорт в 2017 году и делаю все возможное, чтобы выйти из гражданства РФ», – сказав він.  Ольга Сніцарчук додала, що з цього випливає, що наявність українського громадянства не заперечує наявності російського громадянства.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Соколова

comments powered by Disqus