Колишні працівники Суспільного перейшли на «Громадське телебачення»

Колишні працівники Суспільного перейшли на «Громадське телебачення»

11:50,
15 Березня 2019
5188

Колишні працівники Суспільного перейшли на «Громадське телебачення»

11:50,
15 Березня 2019
5188
Колишні працівники Суспільного перейшли на «Громадське телебачення»
Колишні працівники Суспільного перейшли на «Громадське телебачення»
Данило Мокрик, Михайло Смуток та Андрій Сайчук, які донедавна працювали у Національній суспільній телерадіокомпанії України, сьогодні ведуть проекти на «Громадському телебаченні».

Данило Мокрик, який був ведучим програми «Тема дня» на «UA: Першому», стартував на «Громадському телебаченні» з авторським проектом  «Мокрик По Живому». Це інтерв’ю у прямому ефірі, які виходять щочетверга ввечері.

За його словами, коли він йшов із Суспільного, то казав, що втомився розриватися між двома інтенсивним роботами, бо щоденні інтерв'ю, нехай і тиждень через тиждень –це дуже багато часу та енергії. Про це ведучий написав на своїй фейсбук-сторінці.

«Однак була ще й інша причина, генетично пов'язана із першою. Щоденні інтерв'ю – це фабрик», – зазначив він.

Ведучий вважає, що щоденний випуск –майже новинний формат. «Інформаційна журналістика. А коли це поєднується із другою роботою - ти не можеш кожне інтерв'ю зробити так, як того вартувала би і тема, і гість».

Данило Мокрик додав, що «Мокрик По Живому» –це інтерв'ю, яким надаватиметься заглиблення.

«Прізвище у назві програми – це готовність взяти на себе відповідальність за кожен випуск і те, яким він вийшов», – сказав він.  

Першими гостями у Данила Мокрика стали кандидати у президенти Ігор Шевченко та Юрій Дерев’янко.

Андрій Сайчук, який був генеральним продюсером суспільно-політичного напряму Суспільного мовлення, з початку березня разом із Наталкою Пономарів веде спільний проект «Громадського телебачення» і мережі «Опора» – «Вибори Навиворіт». Вони легко і з гумором розказують про серйозні та важливі речі – виборчі стандарти, технології та порушення. «Як проголосувати, якщо вас раптом занесло в Антарктиду (з ким не буває). Чи пустять на дільницю з котиком. Хто такі ліниві виборці. Кандидати-клони і багато іншого. "Вибори навиворіт": ми розкажемо про іншу, таємничу (але веселу), сторону виборчого процесу», – описують проект на сайті «Громадського».  

Андрій Сайчук також став одним із ведучих програми «Нині вже», яка на «Громадському» щодня виходить у прямому ефірі о 19:00 і триває дві години.

Михайло Смуток, який працював виконавчим продюсером суспільно-політичного напряму Національної суспільної телерадіокомпанії України, теж долучився до команди «Громадського телебачення». У коментарі «Детектору медіа» голова ГО «Громадське телебачення» Наталя Гуменюк повідомила, що «Громадське» реорганізувало виробництво і посада виконавчого продюсера, яку обіймав Гайгисиз Гелдієв, має інший функціонал. Відтепер це посада деректора з виробництва, яку з 17 лютого обійняв Михайло Смуток. 

Нагадаємо, Михайло Смуток та Андрій Сайчук звільнилися з НСТУ наприкінці 2018 року  за згодою сторін. Пан Смуток пояснив своє рішення так: «Це пов’язано з середовищем, яке склалося у телерадіокомпанії і загалом у системі Суспільного мовлення. Я незгодний з деякими рішеннями, які ухвалюються зараз менеджментом компанії». Пан Сайчук сказав, що має свій погляд на те, якими мають бути процеси управління в компанії. І він сильно відрізняється від наявних практик. «Відтак, мій кредит довіри до керівництва, зрештою, вичерпано. Відчуваю, що це взаємно».

Данило Мокрик попрощався з гостем програми та глядачами  у прямому ефірі наприкінці випуску «Теми дня» 18 січня 2019 року. У коментарі «Детектору медіа» Данило Мокрик зазначив, що він втомився, бо одночасно працює на двох інтенсивних роботах – ведучого у «Темі дня» і журналіста у Bihus.info. Тому вирішив працювати на одній. За його словами, для того, щоб «Тема Дня» розвивалася, їй треба зараз присвячувати більше уваги, більше роботи, більше зусиль і натхнення. 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду