Іран залякує журналістів ВВС

Голова ВВС Марк Томпсон в редакторському блозі  ВВС повідомив, що за останні місяці в Ірані набрала обертів кампанія, пов'язана із залякуванням співробітників місцевої служби ВВС. Минулого тижня було заарештовано одну зі співробітниць без пред’явлення жодних звинувачень.

Томпсон вважає, що іранська влада намагається чинити тиск на ВВС, тому що співробітники корпорації збалансовано та неупереджено висвітлюють події в Ірані та регіоні.

За словами гендиректора, останнім часом багатьох членів сімей співробітників Перської служби BBC арештовували на нетривалий час, від їхніх родичів у Лондоні вимагали, аби ті припинили роботу на ВВС, або  рекомендували журналістам співпрацювати зі співробітниками іранської розвідки.


До того ж весь цей час в іранських ЗМІ спостерігався величезний потік безпідставних звинувачень і наклепів  на адресу співробітників Перської служби ВВС, від звинувачень в сексуальному насильстві до торгівлі наркотиками і злочинів у фінансовій сфері.

Від імені ВВС Томпсон  закликає уряд Ірану припинити подібні дії чиновників. «Ми також закликаємо уряди і міжнародні регулюючі органи максимально вплинути на Іран, щоб домогтися припинення кампанії із залякування, незупинної цензури», – відзначив Томпсон.

Дипломатичні відносини між країнами загострилися через несхвалення Британією розробки ядерної програми Ірану.

comments powered by Disqus