Громадські організації закликають Кабмін вжити негайних заходів для зняття арешту з рахунків НСТУ

Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті ЦЕДЕМ.

«Ми закликаємо уряд вжити невідкладних заходів для зняття арешту та вирішення питання щодо погашення боргу державної телерадіокомпанії, які успадкував Суспільний мовник», – зазначено у заяві.

Громадські організації зазначають, що з самого початку реформи Суспільного питання боргу державного мовника перед Euronews довгий час ігнорувалося Урядом, у той час, коли планування державного бюджету, в тому числі і фінансування Суспільного, безпосередньо належать до сфери діяльності Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів.

У заяві пояснюють, що окрім того ускладнювало ситуацію з Суспільним те, що компанія не отримала необхідного обсягу фінансування, передбаченого законом – останні 2 роки фінансування суспільного забезпечувалося на 50 та 61% відповідно.

Громадські організації зазначають, що співпраця з «Євроньюз», великим європейським інформаційним каналом розпочалася за ініціативи уряду Азарова ще 2010 року, коли Україна придбала 1% акцій цієї компанії. А  вже в 2011-ому анонсувався запуск повної україномовної версії ресурсу. Через деякий час після початку співпраці Уряд припинив виділення коштів на оплату щорічних ліцензійних платежів за україномовну версію, що і спричинило появу боргу ще до створення суспільного мовлення. У 2017 році Euronews-Україна припинило свою роботу. Як до правонаступника НТКУ, до Суспільного перейшли всі борги ліквідованої державної телерадіокомпанії. 

Нагадаємо, 28 лютого Національна суспільна телерадіокомпанія України повідомила, що накладено арешт на всі рахунки Суспільного через борг у сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів на користь «Євроньюз» та 1,6 млн євро виконавчого збору, що телерадіокомпанія має сплатити додатково. Через це роботу Суспільного заблоковано.

Секретар наглядової ради НСТУ, програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський вважає, що критичну проблему з арештом рахунків НСТУ, яка призвела до блокування роботи компанії, треба вирішити Кабінету Міністрів, наглядовій раді НСТУ і Верховній Раді.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський сказав, що Міністерство культури молоді та спорту разом з Міністерством фінансів передбачать кошти на негайне погашення боргів  НСТУ перед «Євроньюз» із бюджету НСТУ, а потім ініціюють збільшення фінансування Суспільного на цю суму.

comments powered by Disqus