Голова МЗС сказав, що 4 жовтня будуть поступки у справі засудженого у Білорусі журналіста Павла Шаройка

Про це сказав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі «1+1».

Ведуча Наталія Мосейчук запитала у міністра, що 4 жовтня до України прилітає президент Білорусі Олександр Лукашенко, що стосується долі нашого колеги, журналіста Шаройка, чи можуть бути якісь поступки?

«Завтра будуть поступки. Завтра буде те, про що ЗМІ з радістю зможуть розповісти», – сказав глава МЗС.

Павло Шаройко  з 2011 року працює у Білорусі, тоді він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року він співпрацює з «Українським радіо». З січня 2016 році офіційно працює штаті УР на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

Його затримали  25 жовтня 2017 року. Верховний суд Білорусі засудив його на більше восьми років позбавлення волі.

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

У жовтні 2018 року стало відомо, що у Білорусі розглядають питання про помилування Павла Шаройка.

У червні 2019 року стало відомо, що Павло Шаройко подав прохання про помилування. Це питання відклали «до настання певних умов».

У вересні 2019 року Олександр Лукашенко сказав, що готовий помилувати власного кореспондента «Українського радіо» Юрія Шаройка, якого засудили до 8 років тюрми за шпигунство. Але він хоче вирішити це питання за умови, якщо в Україні відпустять білоруського громадянина Юрія Політики, якого підозрюють у шпигунстві.

Додамо, громадянин Білорусі Юрій Політика, якого в Чернігові судять за шпигунство, сподівається на обмін із засудженим кореспондентом «Українського радіо» у Білорусі Павлом Шаройком, якого теж звинуватили за шпигунство.

Юрій Політика був затриманий 16 червня 2017 року на кордоні України при виїзді в Білорусь. СБУ звинувачує його в передачі секретних даних іноземній державі, які стосуються подій в АТО та Збройних сил України. 

Фото: Фейсбук Міністерства закордонних справ України 

comments powered by Disqus