Гаазький трибунал не схвалює показ фільму про Сребреницю на шведському ТБ

Речник МТКЮ у Гаазі Нерма Єлачич у своєму листі до головного редактора шведської SVT закликала у майбутньому консультуватися з Трибуналом, якщо компанія плануватиме показувати матеріали стосовно Сребрениці, що суперечать рішенням Трибуналу.

У листі йдеться про фільм норвезького режисера та незалежного журналіста Ола Флума «Зраджене місто» («Town Betrayed»), про те що мусульмани Боснії неодностайні у своєму сприйнятті війни, і ті, хто був у Сребрениці, відчувають, що були зраджені своїми ж керівниками. Режисер працював над фільмом протягом 10 років разом з мусульманськими журналістами.

У фільмі показано, що мусульманські терористи приїхали в Боснію зі зброєю та бійцями, як частина процесу створення сучасної Аль-Каїди, а США сприяли контрабанді зброї мусульманській армії в демілітаризованій зоні . Вперше фільм було показано на норвезькому ТБ у квітні 2011-го. Тоді режисера розкритикував норвезький Гельсінський комітет та Рада телерадіомовлення Норвегії.

Головний редактор шведського суспільного мовника відхиляє критику Трибуналу. «В листі немає пояснень, які саме неточності містяться у фільмі, але докладно описується рішення в Гаазі, де дійшли висновку, що події у Сребрениці були просто геноцидом», – заявила Ева Гамільтон.

Джерело: Balkaninsight

Повна версія фільму англійською:

comments powered by Disqus