Фонд «Відродження» закликає наглядову раду та правління НСТУ провести відкрите засідання з повторним голосуванням

Фонд «Відродження» закликає наглядову раду та правління НСТУ провести відкрите засідання з повторним голосуванням

11:38,
7 Лютого 2019
2600

Фонд «Відродження» закликає наглядову раду та правління НСТУ провести відкрите засідання з повторним голосуванням

11:38,
7 Лютого 2019
2600
Фонд «Відродження» закликає наглядову раду та правління НСТУ провести відкрите засідання з повторним голосуванням
Фонд «Відродження» закликає наглядову раду та правління НСТУ провести відкрите засідання з повторним голосуванням
Міжнародний фонд «Відродження» закликає наглядову раду та правління Національної суспільної телерадіокомпанії України провести відкрите засідання наглядової ради, на якому сторони конфлікту могли б публічно викласти свої аргументи, із подальшим винесенням коректно сформульованого питання на повторне голосування щодо дострокового припинення контракту голови правління ПАТ «НСТУ» Зураба Аласанії.

Про це йдеться у відкритому зверненні міжнародного фонду «Відродження» до наглядової ради і правління НСТУ, опублікованому на офіційній сторінці фонду в фейсбуку.

«Ми впевнені, що вірний шлях до вирішення кризи лежить у відкритій, публічній процедурі і чесній змагальності аргументів. Закликаємо наглядову раду та правління підтримати пропозицію щодо проведення відкритого засідання нагдядової ради, на якому сторони конфлікту могли б публічно викласти свої аргументи, із подальшим винесенням коректно сформульованого питання на повторне голосування», – зазначають у фонді.

У зверненні фонд наголошує, що прийняте у такий спосіб рішення, яким би воно не було, спроможне відновити довіру суспільства і повернути взаємодію управлінських ланок Національної суспільної телерадіокомпанії України у конструктивне русло.

«Рішення Наглядової ради ПАТ НСТУ від 31 січня 2019 р. щодо дострокового припинення контракту голови правління ПАТ НСТУ Зураба Аласанії сколихнуло суспільство і стало інституційним викликом незалежному мовленню в Україні. Оскільки наглядова рада та правління є організаційним кістяком НСТУ, їхній конфлікт підриває довіру до інституції Суспільного мовлення загалом і може спричинити далекосяжні наслідки, що ставлять під сумнів багаторічні зусилля політиків, громадськості та журналістів щодо створення в Україні Суспільного мовлення як необхідної в сучасному демократичному світі інституції», – йдеться у зверненні.

У фонді вважають, що поспішність та непрозорість процесу прийняття ухвалених рішень не дозволяють сподіватись на широке суспільне визнання їхньої легітимності навіть після того, як відповідний протокол Наглядової ради буде оприлюднений.

«Ми не піддаємо сумніву право наглядової ради діяти в межах своїх повноважень, в тому числі щодо дострокового припинення контракту голови правління. Однак наголошуємо, що такий інструмент в руках наглядової ради – це крайній захід, який не мав би застосовуватися поспіхом, у закритому режимі, без публічного обговорення і реалізованого права іншої сторони на аргументований захист», – звертаються у «Відродженні».

Звернення підписали виконавчий директор фонду «Відродження» Олександр Сушко та голова правління Ольга Айвазовська.

Нагадаємо, 6 лютого опублікували протокол засідання наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, в якому описані аргументи, чому 31 січня таємним голосуванням розірвали контракт із головою правління Суспільного.

Як відомо, одна з причин недовіри до Зураба Аласанії – високі премії менеджерам. «В проекті фінансовому плану, внесеного правлінням, у рамках найбільшої статті видатків – оплати праці – заплановано зростання заробітної плати членів правління у три рази, а керівників у вісім разів», – у протоколі засідання НР цитують слова Ігоря Хохича.

Директор планово-економічного департаменту Ірина Горецька пояснила, що це не пряме зростання заробітної плати, у фінансовий план закладаються повні умови контрактів членів правління. І жодного разу заплановані суми не виплачувалися.

Член правління НСТУ Родіон Никоненко додав, що в контракті членів правління передбачена поквартальна премія у сумі тримісячного окладу, також премія за рік у сумі річного розміру зарплати.

31 січня на засіданні було запропоновано, що Зураб Аласанія виконуватиме свої обов'язки ще 2 тижні, після чого  т.в.о. голови правління НСТУ має стати член правління НСТУ Микола Чернотицький. Пізніше він сказав сайту «Детектор медіа», що не бачить себе очільником Суспільного.  

Член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький вважає, що результати голосування щодо розірвання контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України. Він запропонував іншим членам НР скасувати результати голосування. Інакше цей склад наглядової ради має піти у відставку в повному складі.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва пояснила у колоні на сайті «Детектор медіа» що відкликання членів наглядової ради ніяк не передбачено законом, як і в більшості суспільних мовників інших країн. За її словами, «спільними зусиллями маємо не допустити інституційної кризи, зберегти здобутки й темп реформи, принципи редакційної і програмної політики, не дати зникнути з ефіру жодній програмі. Забезпечити рівень поваги до всіх сторін процесу».

Зураб Аласанія в інтервю «ДМ» сказав, що друзям «не треба за нас вибачатися. Реформу зроблено, я наполягаю на цьому».

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада НСТУ вирішила достроково відсторонити Зураба Аласанію з посади голови правління Суспільного мовлення.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду