Європейська кіноакадемія засудила TVP2 за нападки на «Іду»

кадр з фільму «Іда»

Як пише видання «Variety», 28 лютого на TVP2 перед показам фільму «Іда», вийшла 12-хвилинна передача «Навколо Іди» з коментарями кінокритика Кшиштофа Клопотовки з каналу TVP Kultura, історика Петра Гурштина з каналу TVP Historia та Мацея Свірски з Польскої антидифамаційної ліги. Вони заявили, що історія, показана у фільмі неправдива та подає негативну картину поведінки поляків під час нацистської окупації.

«Якби фільм не став на бік євреїв у конфлікті з поляками, йому б не дали "Оскар"», — сказав Клопотовски.

Безпосередньо перед показом фільму «Іда» на екрані з’явились титри, які можна було сприйняти за його частину. В них стверджувалось, що під час окупації поляки не брали участь у переслідуванні євреїв, а з ризиком для життя допомагали їм врятуватись від нацистів.

Європейська кіноакадемія відзначає, що припускає і захищає різні думки про фільми, а також право на відкриті дискусії, але засуджує маніпуляції під час обговорення, в якому представлена думка лише однієї зі сторін. Цей інцидент вже засудила Гільдія польських режисерів та більше 90 польських журналістів. 

Фільм «Іда» режисера Павла Павліковського був високо оцінений міжнародною кіноспільнотою, а у 2015 році виграв Оскар. Дія фільму розгортається в Польській Народній Республіці у 1960-ті роки. 18-річна Іда, яка готується стати монахинею, намагається дізнатися правду про своє минуле.

comments powered by Disqus