Єврокомісія не вимагала закриття ERT

Єврокомісар з економічних і валютних питань Оллі Рен (Olli Rehn) зробив таку заяву одразу після раптового закриття суспільного телебачення і радіомовлення Греції.

«Комісія не зверталася до уряду Греції з безпосередньою вимогою закрити ERT», – заявив пан Рен на засіданні Європейського парламенту в Страсбурзі.

«Рішення грецької влади слід розглядати в контексті основних і необхідних зусиль, що влада вживає для модернізації грецької економіки. Вони включають заходи для підвищення ефективності та результативності державного сектора», – сказав він в заяві для депутатів.

Нагадаємо, що суспільне мовлення у Греції припинилося 11 червня, і, як відзначило агентство Associated Press, рішення про закриття ERT було оголошено, коли в Афінах перебували делегати трійки кредиторів Греції: представники Євросоюзу, Європейського центробанку і МВФ, – які тиснуть на уряд Греції щодо скорішого запуску програми скорочення кількості держслужбовців. У квітні уряд Греції прийняв постанову, згідно з якою до кінця року будуть звільнені 15 тис. бюджетників. Це одна з умов отримання фінансової допомоги в розмірі €8,8 млрд, що виділяються ЄС і МВФ на порятунок економіки країни.
 

Джерело: Reuters

comments powered by Disqus