ЄС засудив звільнення директора суспільного мовника Чорногорії

Європейський союз засудив звільнення директора національного громадського телерадіомовлення в Чорногорії Андріяни Кадьї. Про це йдеться у заяві речника Служби зовнішніх дій ЄС, пише «Європейська правда».

«Звільнення генерального директора національного громадського телерадіомовлення в Чорногорії (RTCG) пані Андріяни Кадьї йде проти свободи вираження поглядів та засобів масової інформації, що є фундаментальною цінністю Європейського Союзу, що є найважливішим елементом процесу вступу Чорногорії до ЄС», - йдеться у заяві.

«Влада Чорногорії зобов'язана виконувати свої зобов'язання щодо європейських цінностей та стандартів. Також абсолютно неприйнятно, що грант ЄС, який підтримує професіоналізм RTCG, був неправильно використаний як аргумент для звільнення керівництва RTCG», - зазначається в заяві.

Звільнення Кадьї викликало протести журналістів та громадянського суспільства у Чорногорії, які заявили, що уряд підриває незалежну редакційну політику телекомпанії.

Нагадаємо, 12 журналістів словацького суспільного мовника (RTVS) оголосили про своє звільнення, аргументуючи це рішення збільшенням політичного тиску в державних ЗМІ.

Фото: vijesti.me

comments powered by Disqus