«Ера» звинуватила «UA: Перший» у неможливості вийти в ефір полковнику ЗСУ, канал спростував

Про це вона сказала 11 жовтня в ефірі програми «Доброго ранку, Країно!», яку виробляє ТОВ «Ера-Медіа», і яка виходить на «UA: Першому»з 6:30 по 9:30 з перервою на новини від Суспільного.

Тетяна Гончарова зв’язалася з Богданом Сеником, щоб у прямому ефірі вияснити ситуацію щодо того, чому йому не надали можливості розповісти про вибухи біля Ічні (Чернігівська обл.) та евакуацію мирного населення.  

Богдан Сеник повторив під час програми «Доброго ранку, Країно!» слова, які день до того сказав «Детектору медіа», що гостьовий редактор, представившись від каналу «UA: Перший», о 6:40 йому зателефонувала, були технічні проблеми зі зв’язком, він залишався на лінії до 6:57.

«В ефірі ви та ваш колега говорили, а вже о 6:56-6:57 прозвучала фраза «Алесічка, он уже в нас не помещаєтся». Потім перервався зв'язок, неможливо уже було, ніхто не додзвонювався. Відповідно станом на 7:00 була доповідь міністра оборони, що було виконано, проінформовано всім інформаційним агенціям, тим, кому вдалося, хтось до нас додзвонювався, інформація поширюється в соціальних мережах. А вже після 7:00 почався дуже великий потік як на нашу адресу, так  на адресу наших колег у Міністерстві оборони щодо коментарів. Дійсно, ми коментували практично кожної хвилини. У тому числі і у вас був цей коментар», – сказав в ефірі Богдан Сеник.

За словами пана Сеника, о 7:00 міністр оборони доповідав про виконану роботу. О 7:11 начальник Управління зв'язків з громадськістю ЗСУ мав включення у програму «Доброго ранку, Країно!».

Тетяна Гончарова пояснила йому: «Ми вас почали набирати дійсно з 6:30. Додзвонитися було неможливо. Це як раніше був вираз – як в Смольному. Я розумію абсолютно».

«Ви додзвонилися», – сказав пан Сеник.

«Ми дзвонили безперервно», – відповіла ведуча.

«Я ж не на Чернігівщині», – сказав речник Генштабу ЗСУ.

«Я не вам зараз пояснюю, а всім глядачам. Мені важливо, щоб ви розуміли елементарні речі. О 58 хвилині запускається реклама на "UA: Першому", ми не маємо права порушувати умови договору, інакше нам би були застосовані санкції, нашу програму б елементарно закрили. Попри те, що це форс-мажор для країни…», — сказала Тетяна Гончарова.

Вона зазначила, що вони могли б включити до 7:00 Богдана Сеника, якби працювали у тандемі з «UA: Першим».

«Якщо б ми розраховували, що працюємо у тандемі з "UA: Першим", що нас не вирублять з ефіру, тому що це як на мене журналіста з 17-річним стажем, найважливіша річ, яку треба було видати в ефір, ми звичайно видали вас би до 7:00 і навіть перебрали б час новин на "UA: Першому", за які ми не відповідаємо», – сказала ведуча в ефірі.

«9 жовтня під час ефіру "Доброго ранку, Країно!" було заздалегідь заплановано пряме включення телефоном з начальником управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богданом Сеником щодо вибухів та пожежі на складах боєприпасів в місті Ічня на Чернігівщині. Включення було проанонсовано ведучими програми о 06:38.

Перше включення з Богданом Сеником планувалося о 6:55, проте не відбулося через вихід в ефір рекламного блоку UA:Першого», – йдеться на офіційній сторінці у Фейсбуку «Доброго ранку, країно!».

Насправді у цей час в ефірі «UA: Першого» йшла програма «Доброго ранку, Країно!» виробництва ТОВ «Ера-Медіа.

Програма розпочалася о 6:36 із вітань ведучих та прогнозу погоди.

О 6:38 – прогноз погоди

О 6:39 – Тетяна Гончарова анонсує включення з людиною, яка розповість про події в Ічні.

О 6:40 – огляд резонансних подій про пожежу в трамваї, машину, яка впала з мосту, пожежу в медичному закладі та інші.

О 6:41 – в ефірі огляд дорожньо-транспортних пригод.

О 6:45 – Тетяна Гончарова розповідає про пенсію та «Укрпошту».

О 6:46 – сюжет про пенсію  в європейських країнах.

О 6:50 – сюжет про відкриття православного фестивалю «Покров».

О 6:53 – сюжет про погодні катаклізми у світі.

О 6:55 – сюжет про вітаміни.

О 6:57 – ведучий Юрій Кулініч говорить про вибухи біля Ічні і не анонсує включення Богдана Сеника.

О 6:58 – згідно з розкладом в ефірі розпочалася реклама, а згодом новини від Суспільного.

«Таким чином з 6:38 по 6:58 ніщо не заважало команді "Доброго ранку, Країно!" здійснити пряме включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника.

Заяви ТОВ "Ера-Медіа" щодо неможливості здійснити пряме включення через рекламу маніпулюють фактами та мають на меті дискредитувати команду Суспільного», – повідомили у прес-службі Національної суспільної телерадіокомпанії України.  

Нагадаємо, 9 жовтня міністр оборони України Степан Полторак під час доповіді Президентові України про ситуацію, яка склалася довкола 6-го арсеналу ЗС України у районі м. Ічня Чернігівської області та заходи, сказав, що «UA: Перший» відмовив у наданні ефіру для сповіщення населення.

Начальник Управління зв'язків з громадськістю Збройних Сил України — полковник Богдан Сеник у коментарі сайту «Детектор медіа» сказав, що йому зателефонувала гостьова редакторка Олеся, яка представилася з телеканалу «UA: Перший» і попросила його про включення у прямий ефір «Ранку». У той час, коли Богдан Сеник був на зв’язку і чекав, коли йому дадуть слово, він почув у слухавку розмову: «Алесічка, он уже в нас не помещаєтся».

Канал «UA: Чернігів» Чернігівської філії НСТУ повідомив про те, що поблизу Ічні в районі сіл Дружба та Августовка вибухнули склади з боєприпасами о 5:16. Команда першою прибула на місце подій та зняла відео, яке використовували інші медіа. На телеканалах та радіо Суспільного упродовж дня повідомляли новини про події в Ічні.

Нагадаємо, власником ТОВ «Ера-Медіа» є народний депутат України Андрій Деркач. НСТУ в червні 2018 року розірвала угоду з «Ерою», яка упродовж року виробляє програму «Доброго ранку, Країно!», що виходить в ефірі «UA: Першого» із 6:30 по 9:30. ТОВ «Ера-Медіа» відтягує припинення виходу в ефір програми, подаючи у суд позови, при тому порушуючи стандарти журналістики. За літо 2018 року ТОВ «Ера-Медіа» розпочало 5 судових спорів (2 у місцевих районних судах м. Києва, Святошинському та Деснянському, та 3 у Господарському суді), аби змусити НСТУ продовжувати трансляцію телепрограми «Доброго ранку, Країно!». Більшість із спорів НСТУ виграла,  але зважаючи на те, що їх кілька, програма продовжує виходити попри розірвану угоду між НСТУ та «Ерою».

comments powered by Disqus