Дослідження The Guardian: 41% глядачів вважають BBC упередженим мовником

Онлайн-опитування проводилося в період з 29 жовтня до 1 листопада 2013 серед громадян Великобританії віком від 18 років. Кількість респондентів – 1957 осіб.

Близько 41% опитаних вважають, що суспільний мовник BBC є дещо упередженим. З них 27% заявили, що BBC тяжіє до лівих поглядів, а 14% вважають – до правих. 37% опитаних вважають інформацію від корпорації цілком нейтральною. 26% не змогли визначитися з відповіддю.

Серед прихильників правлячої консервативної партії Торі (Tory), 44% вважають, що корпорація має ухил вліво, 32% вважають її нейтральною. Серед виборців опозиційної лівої Лейбористської партії Великобританії (Labour Party) вбачають зсув у бік правих поглядів тільки 19%, а 48% – вважають мовника нейтральним.

До речі, один із керівників правлячої партії Торі Грант Шепс (Grant Shapps) нещодавно заявив, що в контексті скандалів з Джиммі Севілом і марнотратством суспільний мовник зіткнувся з певним ступенем недовіри, та запропонував скоротити абонентську плату, яка наразі становить £145,50 на рік (£12.13 на місяць, 40 пенні на день), в разі, якщо корпорація не реформується самостійно.

Загалом, близько 60% людей заявили, що вірять, що новини на BBC є точними та надійними. Проти них виступають 12%, що думають навпаки. Також опитування показало, що 65% глядачів вважають ліцензійний збір зависоким.

Джерело: The Guardian

comments powered by Disqus