Чоловіки у камуфляжі на камеру телеканалу ZIK вимагали під «Олівцем» припинити показ футболу з Росії – Аласанія

Facebook

Про пікет та його причини Зураб Аласанія написав  у себе на сторінці у Facebook, а також про це йдеться на офіційній сторінці у соцмережі суспільного телеканалу «UA: Перший».

«Купка людей, вдягнених в камуфляж ("скажіть їм хто не будь - в місті їх видко" (с) приїхала під Олівець, розвернула плакати і саунд-систему, і взялася вимагали припинити показувати футбол (?) і путіна (?). Питання кричали, відповідей не слухали. З годинку покрасувались для ZiKу, що раптом виявився в кущах, на тому й зібрались», – описав Зураб Аласанія.

Декілька чоловіків стояли з плакатами з написами: «Суспільне – прихвостні сенпарів», «Показуєш футбол з Росії – прославляєш окупантів», «Аласаніє! Забери свої криваві гроші», «Суспільне, окупаційне телебачення, українські воїни гинуть за футбол?»

Протестувальники біля входу в телецентр встановили звукову систему, скандували та роздавали листівки.

У НСТУ повідомляють, що у листівках зазначено такі вимоги:
• Негайно зупинити трансляцію пропаганди з країни-окупанта — Росії.
• Перевірити законність рішення Суспільного щодо трансляції ЧС з футболу.
• Покарати винних у пропаганді позитивного образу Росії.
• Досить показувати нам Путіна!

Також у НСТУ зазначають, що протестувальники не реагували на пояснення їхніх працівників, що трансляція ЧС на жодному з каналів Суспільного не відбувається і ніколи не відбувалась. Чоловіки у військовій формі розійшлися після спілкування з журналістами телеканалу ZIK, які перебували на місці події.

За словами Зураба Аласанії, це швидше за все замовна акція.  

«Пане Диминський, Ваші хлопи могли б приготуватися краще (Радики-Форпости свої гроші не відпрацьовують). Як би не було – Вам це не допоможе. Все, що ZiK привласнив на Львівській філії - повернути Вам доведеться все одно», – написав він.

Сайт «Суспільне. Детектор медіа» звернувся за коментарем до PR-директорки медіа-холдингу ZIK Надії Тисячної. Вона відповіла, що нічого не знає про цю ситуацію.

Редакція ZIK орендує частину приміщення у телецентріЛьвівської філії НСТУ на вул. Високий Замок, 4. За інформацією компанії, ZIK не сплачує за оренду, унаслідок чого заборгованість Львівській філії НСТУ становить 860 тис. грн без пені та відсотків.

Після того, як НСТУ оприлюднила інформацію про борги комерційного каналу за оренду, ZIK звинуватив НСТУ  в обмеженні аналогового мовлення. На Суспільному всі заяви ZIKу назвали маніпуляціями. Додамо, що на львівському аналоговому ефірному каналі 12 ТВК ліцензії мають два телеканали: філія ПАТ «НСТУ» «Львівська регіональна дирекція» та телеканал ZIK, часові відрізки якого згідно з ліцензією, виданою Нацрадою, становлять чотири години на добу (у будні з 04:00 до 06:00 та з 12:00 до 14:00, у вихідні та святкові дні з 02:00 до 06:00). Zik тоді заявив, що «протиправно захоплено 30 хвилин мовлення ТОВ – ТРК «Міст ТБ» на 12 ТВК». 

22 березня 2018 року бізнесмен Петро Димінський вибув зі складу власників ТРК «Міст ТБ» та «Нові комунікації», які володіють ліцензіями на мовлення телеканалу ZIK. У Нацраді з питань телебачення і радіомовлення повідомили, що відтепер кінцевими бенефіціарами є лише три особи: Димінська Олена Іванівна (дружина бізнесмена), та Димінська Жанна Петрівна і Димінська Анастасія Петрівна (його дочки). 

Щодо показу футболу з Росії, нагадаємо, що Суспільне як член Європейської мовної спілки (ЄМС) купило права на показ Чемпіонату футболу  ще у 2013 році.  За словами пана Аласанії, ЄМС має зобов’язання перед Міжнародною федерацією футболу (ФІФА), у якої придбала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу, забезпечити трансляцію чемпіонату в усіх країнах-членах EBU.

У лютому 2018 року Зураб Аласанія заявив, що загальнонаціональний суспільний канал «UA: Перший» відмовився транслювати Чемпіонат світу з футболу, оскільки ця трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. 

Згодом у НСТУ пояснили, що не будуть висвітлювати Чемпіонат світу з футболу в Росії в жодному форматі.

Як повідомляв «Детектор медіа», матчі фінальної частини Чемпіонату світу з футболу 2018 року ексклюзивно показють на телеканалах «Інтер» і НТН з 14 червня по 15 липня. НСТУ продала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу «Інтеру».

Додамо, НСТУ продала права на трансляцію Чемпіонату світу з футболу-2018, аби не тільки не транслювати подію, що відбувається в країні-агресорі, а й щоб не втратити права на трансляцію Чемпіонату світу-2022.

comments powered by Disqus