Член наглядової ради НСТУ Панич хоче знати підстави для скасування голосування щодо Аласанії

Член наглядової ради НСТУ Панич хоче знати підстави для скасування голосування щодо Аласанії

15:10,
1 Лютого 2019
3162

Член наглядової ради НСТУ Панич хоче знати підстави для скасування голосування щодо Аласанії

15:10,
1 Лютого 2019
3162
Член наглядової ради НСТУ Панич хоче знати підстави для скасування голосування щодо Аласанії
Член наглядової ради НСТУ Панич хоче знати підстави для скасування голосування щодо Аласанії
Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олексій Панич хоче знати підстави для скасування рішення наглядової ради про розірвання контракту з головою правління НСТУ Зурабом Аласанією.

Про це він сказав «Детектору медіа», коментуючи пропозицію члена наглядової ради Євгена Глібовицького скасувати результати голосування.

«Я хотів би, щоб мені назвали підстави, чому ми маємо скасовувати це голосування. Був кворум, був присутній Зураб Аласанія, з приводу порядку проведення голосування був свідком і нарікань не висловив, дочекався, поки порахували голоси і пішов. Тому я буду говорити, що є підстави скасовувати голосування, коли мені назвуть такі підстави. Не просто тому, що це комусь не подобається», – сказав він.

Коментуючи зауваження Євгена Глібовицького про процедурні порушення, Олексій Панич додав: «Я хотів би перелік цих порушень. Те, що були не всі, не було стовідсоткової присутності, цього ніхто не міг знати ще за півгодини. Двоє членів наглядової ради пішли раніше несподівано для всіх, принаймні до засідання ніхто цього не знав. Двоє прийшли, коли ми не чекали. Один не прийшов, хоча його чекали. Все сталося досить хаотично. Я не бачу, щоб це була змова більшості і щоб це підводили до конкретного моменту».

Зі слів Зураба Аласанії відомо, що Олексій Панич вносив поправки у проект рішення про розірвання контракту з головою правління, який запропонував член наглядової ради В’ячеслав Козак. Олексій Панич наразі відмовляється висловлювати свої аргументи на користь звільнення Зураба Аласанії – до моменту оприлюднення протоколу засідання. Згідно з законом, наглядова рада має упродовж 5 днів оприлюднити протокол засідання, де буде розміщено запис доповідей, промов і виступів.

Втім, Олексій Панич каже, що фінальна версія рішення наглядової ради містить не лише аргумент із фрагменту проекту рішення, який оприлюднив Зураб Аласанія (відсутність висвітлення на «UA: Першому» важливих подій за участі Президента України).«Це проект рішення, який вніс В’ячеслав Козак, при чому це тільки його остання частина. Зверніть увагу, що попередні пункти чомусь завбачливо не сфотографували. У будь-якому разі це обговорювалося, і зміни вносили під час обговорення. Фінальна версія буде в протоколі», – сказав пан Панич.

На запитання, що буде у фінальній версії та які там аргументи наведені, він відповів: «Я не можу цього говорити, було складне обговорення, за сумлінне відображення підсумків обговорення відповідає керівництво наглядової ради – голова і секретар».

За словами Олексія Панича, наразі зарано говорити про те, що робити, якщо член правління НСТУ Микола Чернотицький не погодиться стати тимчасово виконуючим обов’язки голови правління НСТУ, як це вирішила наглядова рада.

«Це проговорювалося вчора (31 січня – Ред.) наприкінці засідання, і зійшлися на думці, що про це зарано говорити. Якщо виникне ситуація, що Миколі Чернотицькому треба вступати у повноваження сьогодні, а він відмовляється, тоді збиратиметься наглядова рада та ухвалюватиме рішення в залежності до ситуації на той момент. Я не можу наперед це передбачати», – сказав пан Панич.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією. Члени наглядової ради поки що відмовляються коментувати підстави звільнення голови правління – до моменту оприлюднення протоколів засідання наглядової ради.

Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва сказала «Детектору медіа», що Зураб Аласанія працюватиме головою правління ще два тижні, тоді наглядова рада НСТУ призначить тимчасово виконуючого обов’язки голови правління.

Заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа уточнила «Детектору медіа», що 31 січня наглядова рада також вирішила призначити члена правління Миколу Чернотицького тимчасово виконуючим обов’язки голови правління.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський сказав «Детектору медіа», що повне рішення наглядової ради з підставами для розірвання контракту буде оприлюднено в протоколі засідання протягом 5 днів на сайті суспільного мовника, оскільки питання озвучувалося з голосу.

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія, заявив, що причини розірвання контракту йому невідомі, офіційного обґрунтування немає. Він написав на своїй сторінці у фейсбуку, що «порушено всі процедури; судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після обнародування причин».

Пізніше він оприлюднив уривок одного з проектів рішень, у якому голові правління закидали відсутність висвітлення на «UA: Першому» важливих подій за участі Президента України. Тетяна Лебедєва повідомила, що не це було причиною розірвання контрактуз паном Аласанією та опублікувала тексту проекту рішення (однак це не фінальний текст рішення). У проекті рішення голові правління, зокрема, закидають незбалансовану та суперечливу фінансову політику, непрозоре преміювання керівного складу та оплату діяльності дублюючих органів.

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко заявив, що внутрішній аудит щодо благодійного фонду на підтримку Суспільного мовника став однією з двох підстав, через які було висунуте питання про непродовження контракту з чинним головою правління Зурабом Аласанією. На його думку, вся процедура голосування видавалась спершу фарсом. Він запропропонував Зурабу Аласанії оскаржити це в судовому порядку. Член НР вважає, що політичні рішення так не приймаються, а тут ішлося саме про політичне рішення.

Член наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький вважає, що результати голосування щодо розірвання контракту з головою правління Суспільного Зурабом Аласанією місять процедурні порушення та не є оформленими у відповідності до вимог закону про Суспільне телебачення та радіомовлення України. Він запропонував іншим членам наглядової ради скасувати результати голосування. Інакше цей склад наглядової ради має піти у відставку в повному складі.

Медійні громадські організації закликали наглядову раду НСТУ переглянути своє рішення щодо припинення контракту з головою правління НСТУ. Заяву підписали громадські організації «Інтерньюз-Україна», Інститут масової інформації, Фундація «Суспільність», «Детектор медіа» та Центр демократії та верховенства права.

Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії  України обрала головою правління Суспільного мовлення Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.

До того, з 2014 року Зураб Аласанія був генеральним директором Національної телерадіокомпанії,  яка разом із колишніми ОДТРК 19 січня 2017 року була зареєстрована як ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України».

1 листопада 2016 року, під час підготовки до «Євробачення-2017», Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Причина – недофінансування компанії, за яке голосують народні депутати України під час ухвалення державного бюджету. Останні два роки НСТУ недоотримувала 50 % фінансування.

Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.

Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду