Частина співрозмовників відмовилися від участі у вечірньому спецвипуску про підсумки собору на «UA: Першому»

Цю інформацію підтвердила сайту «Детектор медіа» Христина Стебельська, ведуча спецвипуску, який вийшов в ефір двох суспільних каналів «UA: Першого» та «UA: Культура» 15 грудня о 21:25.

«Після Собору багато співрозмовників не доїхали до студії, хтось банально не відповів на дзвінки, хтось побоявся запитань, які просив завчасно. Не прибув отець Кирило Говорун (УПЦ МП) – філософ, який підтримав собор, приїхав цими днями до Києва з США. Його монах-викладач з Афін писав текст Томосу для України. Проте перед ефіром він перестав відповідати на дзвінки гостьовим.  Ввечері перед ефіром відмовився Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Напередодні собору мені обіцяли у прес-службі, що у спецвипуску візьме участь предстоятель Української автокефальної православої церкви, митрополит Макарій, але з ефірного ранку до вечора ніхто з них не вийшов на зв'язок», – розповіла вона.

Менеджерка суспільно-політичного напряму і керівник спецпроекту Олександра Очман пояснила «ДМ», що Кирило Говорун ввечері все таки відповів гостьовим редакторам «UA: Першого», вибачався за те, що не зміг під‘їхати на ефір, оскільки мав зустрічі і невідкладні справи після собору.

Ведуча зазначила, що у вечірньому ефірі планували включення з Софійської площі, де враженнями мали поділитися молодіжні молитовні гурти і товариства з регіонів. Проте перед початком спецвипуску телефони їхніх представників були поза зоною.

Христина Стебельська розповіла, що у зв’язку з зірваним планом довелося імпровізувати  в ефірі.

«Спецпроект тривав значно більше, ніж планувалося, було більше включень. Бракувало оперативно змонтованих кадрів з найбільш знакових моментів дня у вечірньому ефірі. Я вже бачила, що того не буде, тому наспіх згадувала про Дмитра Павличка, синхрон якого біля Софії був у нас вдень. Я не з лякливих, але в душі заболіло. Пригод, які закономірні для живого ефіру, можна розказати на увесь детектив», – додала вона.

Вечірній спецвипуск «Тема дня» під назвою «Підсумки Об’єднавчого Собору» тривав 47 хвилин, гостями у студії були завідувач відділом філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович, директор департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України Андрій Юраш, на Скайп-зв’язку був директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об'єднання «Дух і Літера» Костянтин Сігов.

Нагадаємо, 15 грудня  суспільні  телеканали «UA: Перший» та «UA:Крим» і частково «UA: Культура», а також «Українське радіо» висвітлюють заходи, присвячені об’єднавчому собору українських православних церков, який проходить у Софійському соборі в Києві. Об’єднавчий собор усіх православних церков України розпочався зранку 15 грудня в Софії Київській. Церковні ієрархи створили незалежну українську православну церкву та обрати її предстоятеля митрополита Епіфанія.

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін і міністр культури Євген Нищук вели урочисті заходи з концертом та мітингом на Софійській площі, де зібралися люди зі всієї України в очікуванні рішення Всеукраїнського православного об'єднавчого Собору православних церков.

Додамо, 11 жовтня на каналах і в соцмережах Суспільного транслювали спецпроект «Томос: що далі?», в рамках якого були прямі включення зі Стамбула (Туреччина). Тоді ведучою спецвипуску теж була Христина Стебельська.

comments powered by Disqus