Британський міністр культури розкритикував Бі-бі-сі

Прагнення Британської телерадіомовної корпорації отримати більшу свободу для висвітлення думок позицій у конфліктних темах, про яке так гаряче дискутували на нашому сайті, не подобається владі. Міністр культури (the culture secretary) британського уряду Джеремі Гант незадоволений тим, що новинам та ток-шоу Бі-бі-сі не завжди вдається бути безсторонніми.

 

Як повідомляє The Guardian, виступаючи перед парламентським виборним комітетом, міністр заявив, що Бі-бі-сі часто демонструє «лівий ухил» у висвітленні політичних подій. «Я вірю, що вони намагаються бути безсторонніми, - сказав він. – І їх можна було б уважати святими, якби їм удавалося це завжди. Але вони самі визнають, що випадки небезсторонності трапляються часто». Втім, міністр відразу виправився: «трапляються час від часу».

 

Міністр схвально відгукнувся про наміри нового голови BBC Trust лорда Петтена переглянути принципи управління корпорацією, одначе наголосив, що, якщо Бі-бі-сі не зуміє провести реформи до 2016 року, коли прийде час поновлювати угоду, уряд візьме це на себе. Він укотре закликав Бі-бі-сі надати доступ до всієї фінансової інформації контролюючому органові - National Audit Office, аби засвідчити свою відкритість та прозорість і, відтак, підвищити довіру аудиторії.

 

За словами Ганта, громадське телерадіомовлення має бути не менш відповідальним і готовим до прискіпливої уваги суспільства до своїх внутрішніх справ, аніж народні обранці. Тут міністр вочевидь натякає на нещодавнє викриття парламентарів-розтратників. Він також висловив незадоволення з приводу того, що корпорація зволікає із зниженням зарплатні своїм топ-менеджерам. «Це репутаційно збіднює Бі-бі-сі», - сказав він, додавши що встановлення розміру зарплатні для менеджерів громадської телекорпорації, виходячи з рівня оплати праці у комерційних телерадіокомпаніях, є невиправданим.

 

Нагадаємо, згідно з недавнім дослідженням, Британська телерадіомовна корпорація віддає економіці країни вдвічі більше грошей, аніж отримує від суспільства. Про принципи організації Бі-бі-сі читайте тут.  

comments powered by Disqus