Білорусь розглядає помилування власкора «Українського радіо» Павла Шаройка — КДБ

Про це повідомив голова Комітету державної безпеки (КДБ) Білорусі Валерій Вакульчик, передає кореспондент білоруського інформаційного агентства «Белта».

«Розглядається питання про помилування Шаройка», — сказав Вакульчик.

За його словами, цим займається комісія з помилування.

Нагадаємо, затриманого  25 жовтня 2017 року  власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка Верховний суд Білорусі засудив на більше восьми років позбавлення волі.

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

На каналі  в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» є відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Голова Представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі сказав, що затриманий у Мінську Комітетом державної безпеки Білорусі журналіст Павло Шаройко має бути звільнений  якнайшвидше.

comments powered by Disqus