BBC викрила неетичні дії колег з таблоїдів

 

В ефірі BBC Radio4 пролунали нові обвинувачення на адресу журналістів британських таблоїдів. Працівники Британської телерадіомовної корпорації провели власне розслідування і виявили систематичні порушення етичних правил та законів, серйозніші за останній широко розпіарений скандал, коли журналісти News Of The World прослуховували телефони відомих людей, а поліція прикривала їхні дії.

 

За словами анонімного інформатора BBC, жінки-приватного детектива, журналісти з більшості таблоїдів Британії наймали її та давали завдання дістати документи, що стосувалися кримінальних розслідувань, медичні справи, записи телефонних компаній. За словами нишпорки, вона ніким не прикидалася – лише розмовляла з відповідальними за записи людьми таким чином, щоб викликати довіру до себе. «Це моя робота. Якби я цього не зробила, вони б найняли когось іншого», - заявила вона.

 

Інший детектив, якого у 2005 році було засуджено за нелегальне здобуття інформації, розповів, що протягом двох років співпрацював з 305 журналістами з 32 газет.

 

Поширеність таких інцидентів у країні пояснюється відносно помірними сумами штрафів за нелегальне отримання інформації – 5000 фунтів, таблоїди з великими накладами цілком можуть дозволити собі заплатити ці гроші за репортера чи детектива, якого спіймають на гарячому.

 

Голова комітету Великої Британії з питань інформації Крістофер Грем назвав зібрані ВВС докази такими, що викликають стурбованість, і висловився за запровадження більш серйозного покарання за оприлюднення персональної інформації, коли вона не стосується серйозних інтересів громадськості, - аж до ув’язнення.

 

«Медіаграмотність»

 

 

Ілюстрація з сайту regionaldirectory.us

comments powered by Disqus