BBC призупинила співробітництво з турецьким телеканалом NTV

Причиною призупинення стало рішення турецького каналу не передавати в ефір передачу BBC про небажання турецьких ЗМІ, в тому числі і NTV, транслювати матеріал про антиурядові виступи в Стамбулі. Голова Всесвітньої служби BBC Пітер Хоррокс (Peter Horrocks) підкреслив, що найменше втручання в мовлення BBC є неприйнятним.

Нагадаємо, 28 травня у Туреччині почалися масові протести. Приводом для них стало рішення влади країни вирубати парк Гезі по близькості з Культурним центром імені Кемаля Ататюрка в центрі Стамбула і на його місці побудувати торговий центр і відновити старі військові казарми. Дуже скоро екологічні гасла змінилися політичними, і демонстранти почали вимагати відставки уряду. Масові акції слідом за цим почалися і в інших містах країни.

Влада жорстко відреагувала на виступи демонстрантів, застосовуючи для розгону акцій водомети і сльозогінний газ. У більшості випадків спроби розгону закінчувалися сутичками між маніфестантами і поліцією. За офіційними даними, в них загинули чотири особи, точне число потерпілих не називалося, однак воно оцінювалося у декілька тисяч.

Вранці 13 червня Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan) поставив протестувальникам ультиматум, зажадавши від них залишити парк і площу протягом доби. В іншому випадку, заявив прем'єр, «сили безпеки будуть діяти інакше». Напередодні влада також закликали демонстрантів негайно звільнити територію парку Гезі, проте жодних дій тоді не послідувало.

14 червня уряд Туреччини погодився відкласти роботи з реконструкції стамбульського парку Гезі до винесення судового рішення з цього питання.

Джерело: NEWSru.ua, BBC

comments powered by Disqus