«UA:Перший» покаже документальний фільм про лікарів у зоні АТО

«UA:Перший» покаже документальний фільм про лікарів у зоні АТО

17:40,
19 Червня 2015
2496

«UA:Перший» покаже документальний фільм про лікарів у зоні АТО

17:40,
19 Червня 2015
2496
«UA:Перший» покаже документальний фільм про лікарів у зоні АТО
«UA:Перший» покаже документальний фільм про лікарів у зоні АТО
22 червня «UA:Перший» покаже документальний фільм власного виробництва «Я - док» про лікарів, які працюють в зоні АТО. Про це повідомляє прес-служба телеканалу.

Стрічка вийде в ефірі о 20.05.

Автором та режисером фільму виступила Сніжана Потапчук, оператором - Світлана Коваль«У них на фронті є свій, окремий фронт. Вони не беруть у руки зброю - тільки медичне приладдя. Вони приїхали в зону АТО рятувати і перемагати. Перемагати смерть», - анонсує проект прес-служба .

Режисер розповіла, що керівництво запропонувало знімальній групі зняти своєрідне продовження їх попереднього фільму «Я - війна»«Адже у лікарів, санітарів, водіїв швидких - тих, хто виносить поранених із "червоної зони", надає допомогу на місці, возить у лікарні - є своя історія. І в цій стрічці ми спробували її розповісти - вустами самих медиків», - зазначила вона.

До стрічки увійшли декілька розмов із медиками. Пані Потапчук зазначає, що творці фільму мали на меті поговорити з лікарями, як із близькими людьми. «Ми поставили перед собою завдання - запитати: "А що у вас болить? Чи болить у вас серце, коли бачите багато поранених? Чи поранена ваша душа?". Бо хоч лікарі й вимикають емоції, коли роблять свою роботу - рятують хлопців, усе одно війна залишає свій відбиток у їхньому серці. І ми питали, що відчувають вони, коли повертаються з лікарні додому чи їдуть на кілька днів з передової до сім'ї у рідні міста. Хотілося щоб глядачі побачили медиків не тільки як професіоналів, а і як людей, адже лікарі, якими б беземоційними, спокійними і суворими вони не були - теж люди, у яких також може щось боліти, і сильно боліти», - розповіла режисер.

Сніжана Потапчук також повідомила, що робота над стрічкою «Я-док» тривала три місяці, тому що знімальна група спеціально не відслідковувала, де є поранені чи загиблі, щоб зловити потрібний кадр. «Записати інтерв'ю, поговорити з лікарями, санітарами, водіями швидких, почути їхні історії, побачити війну їхніми очима - це одне, а знімати поранених - це зовсім інше. Ми знімали не самих бійців, а тих, хто довкола них - обличчя, руки, їхні дії. Цю межу ми визначили ще до того, як почати працювати над стрічкою - вирішили, що не гнатимемося за картинкою. У нас головне - це історія медиків», - пояснила вона.

Нагадаємо, Сніжана Потапчук і Світлана Коваль виступили авторами двосерійного документального фільму «Неоголошена війна. Новий рік на передовій» та Неоголошена війна. Життя на лінії вогню». Стрічки були представлені в ефірі у січні 2015 року.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду