На Першому покажуть фільм «Кримські татари: "Крим – наш!"»

На Першому покажуть фільм «Кримські татари: "Крим – наш!"»

18:59,
15 Травня 2015
5336

На Першому покажуть фільм «Кримські татари: "Крим – наш!"»

18:59,
15 Травня 2015
5336
На Першому покажуть фільм «Кримські татари: "Крим – наш!"»
На Першому покажуть фільм «Кримські татари: "Крим – наш!"»
У неділю, 17 травня, на Першому відбудеться прем’єрний показ документального фільму власного виробництва «Кримські татари: "Крим – наш!"». Автор фільму – Сергій Братішко, режисер – Петро Мироненко. Про це повідомляє прес-служба Першого.

«Цією стрічкою нам хотілося б нагадати, що 18 травня 1944 року трапилася страшна трагедія в історії кримських татар – депортація. Тож основна ідея обох серій картини "Кримські татари: "Крим – наш!" – показати, як і ким проти цього народу вчинялися злочини. Спочатку це робила імперська російська влада, потім радянська… У них забирали землю, забороняли мову, переслідували», – розповідає Сергій Братішко.

Героями фільму стали свідки депортації. Знайти їх допомогли співробітники радіо «Свобода», які також надали необхідні матеріали для фільму. Автори стрічки поспілкуватися із Мустафою Джемілєвим і Зеврі Куртбедіновим. Ці політв’язні, учасники кримськотатарського політичного руху розповіли про депортацію та боротьбу за право повернутися на рідну батьківщину. Так, Мустафу Джемілєва засуджували до позбавлення волі сім разів. Він став символом нескорення кримськотатарського народу після того, як витримав найдовше у світі політичне голодування – 306 днів.

«Також при створенні фільму нам дуже допомогла Гульнара Бекірова – фахівець з історії Криму ХХ століття. Вона надала компетентні коментарі та сімейні перекази щодо депортації», зазначив пан Братішко.

Фільм покажуть у неділю, 17 травня о 13:30.

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду