«UА:Перший» покаже документальний фільм про Майдан у Харкові

«Майдан, який почався у столиці, продовжився і в інших українських містах. Харків теж не став винятком, але був тим містом, де до кінця не було зрозуміло, яких прапорів чекати. "Дні страху" – стрічка про страх, який заполонив прифронтовий Харків навесні 2014-го», - йдеться у повідомленні.

«Наш фільм "Дні страху" – це цикл із чотирьох новел, кожна з яких присвячена своєму героєві. Це не звичайний жанр репортажу, скоріше кіноесе або ж кінороздум, фільм-розслідування і фільм-міркування», - розповідає авторка стрічки Лідія Стародубцева.

Один із героїв – незрячий журналіст Радіо Свобода Володимир Носков. Другий герой – священик української православної церкви, настоятель храму Іоанна Богослова, отець Віктор Маринчак. Він усі дні Майдану був у центрі подій: читав молитви, підтримував вірян. Отець Віктор розповів про своє тлумачення феномену страху: для священика страх – це в першу чергу страх Божий.

Третій герой стрічки – прокурор, через якого нього в юридичній площині розкривається розуміння того, що таке страх і як потрібно його долати.

Четвертий герой – поет Сергій Жадан, одна з важливих постатей не тільки у сучасному літературному процесі, а й у суспільному житті, один з героїв харківського Майдану, у якого свій досвід страху і безстрашності – поетичний. 

comments powered by Disqus