Цикл телепрограм «Український клуб» висунуто на Шевченківську премію

kdrtrk

«Український клуб» виходить у прямому ефірі Центрального каналу (КДР ТРК) більше п’яти років щосереди о 19.00 хронометражем 52 хвилини, з повторами у четвер та суботу о 12.30. Автори та ведучі – Олександр Савенко та Тетяна Кулик, редактор – Олександр Кульчицький.

«Український клуб» - суспільно-політична програма-зібрання, де обговорюються важливі стратегічні теми і питання. Головне редакційне завдання програми – разом у суспільному діалозі вибудувати стратегічну лінію розвитку держави. Понад 250 телевізійних зібрань, проведені за роки існування проекту, часто ставали початками багатьох громадських ініціатив, зазначають у Держкомтелерадіо.

«Як учасник Українського клубу, можу сказати, то автори програми завжди намагаються обговорити в ефірі актуальні для України та українців питання. Спектр тем надзвичайно великий – це і політичні та економічні проблеми, волонтерство та інші ініціативи громадян, культурні події та спортивні досягнення. Обговорення відбувається в по-домашньому теплій атмосфері, часто поєднується з чаюванням. Це спонукає гостей програми не відчувати напруження перед камерами. Ведучі клубу Олександр Савенко і Тетяна Кулик вміють розговорити гостей, викликати їх на відвертість. А це зробити непросто на прямоефірних програмах, хіба що на ток-шоу, в яких беруть участь політики, що люблять попіаритися», – каже журналіст Світлана Остапа.

За її словами, якість програми ще й дуже залежить від запрошених гостей. У гостях «Українського клубу» часто бувають дуже цікаві персони, яких на інших каналах й не побачиш. Водночас, як і на всіх телерадіопроектах на інших ТРК, автори програми можуть «постраждати», коли запрошений гість не в змозі з тих чи інших причин приїхати на прямий ефір, і тоді ведучі «витягують» програму фактично на собі і решті гостей.

Вдалими, на думку Світлани Остапи, були програми з репером Сергієм Ларкіним (Ларсоном), з істориком, експерт-аналітиком Олександром Палієм, політичним експертом Олесею Яхно, доктором психологічних наук Павлом Горностаєм, громадським та політичним діячем Олександром Донієм, з політичним експертом  Володимиром Цибульком, науковим консультантом центру ім. О.Разумкова Віктором Мусіякою, мером міста Славутич Володимиром Удовиченком та багато інших. «Добре, що тепер глядачі, які не змогли переглянути “Український клуб” в ефірі, можуть її знайти на youtube», – додає Світлана.

Нагадаємо, що за рішенням колегії від 29 вересня Держкомтелерадіо висунув на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2016 року в номінації «Література» поетичну збірку Бориса Гуменюка «Вірші з війни» (видавництво «Ярославів Вал», м. Київ, 2015 рік).

 

comments powered by Disqus