Парламенту пропонують полегшити тендерні процедури для проведення «Євробачення»

Проектом пропонується надати замовнику право укладати договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі та на підставі зазначеного рішення уряду у строк не раніше ніж п’ять днів за скороченою процедурою закупівлі.

 Відповідний законопроект №5319 зареєстрований в парламенті 31 жовтня 2016 року.

Прийняття зазначеного законопроекту обумовлено необхідністю реалізації заходів з підготовки та проведення в Україні в 2017 році пісенного конкурсу «Євробачення». «Зокрема, існує потреба в закупівлі товарів, робіт і послуг за спрощеною процедурою закупівлі. Так строки проведення основної процедури закупівлі – відкриті торги – є досить тривалими, що може призвести до того, що мовник-організатор пісенного конкурсу “Євробачення” не встигне закупити всі необхідні товари, роботи і послуги для проведення конкурсу. Це в свою чергу, спричинить зрив підготовки пісенного конкурсу “Євробачення” у визначені терміни та, як наслідок, – його проведення. Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” замовник може застосувати переговорну процедуру закупівлі – процедуру, що використовується як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Для застосування переговорної процедури обов’язковою умовою є наявність у замовника однієї з підстав, передбачених Законом», – йдеться у пояснювальній записці законопроекту.

Законопроектом пропонується доповнити перелік підстав застосування переговорної процедури закупівлі закупівлями товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні «Євробачення». Для уникнення можливих зловживань зі сторони замовників щодо застосування цього положення пропонується закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення підготовки та проведення в Україні у 2017 році «Євробачення» за переговорною процедурою закупівель проводити на підставі рішення Кабінету Міністрів.

Також, цим законопроектом з метою оперативності прийняття рішень та враховуючи стислі строки на підготовку та проведення в Україні в наступному році пісенного конкурсу «Євробачення», пропонується надати замовнику право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі та на підставі зазначеного рішення Кабінету Міністрів України у строк не раніше ніж п’ять днів за скороченою процедурою закупівлі.

Як раніше повідомляв сайт «Суспільне мовлення», Кабінет Міністрів планує виділити з державного бюджету 455,7 млн грн.  Коштами розпоряджатиметься Держкомтелерадіо. Пізніше уряд зменшив витрати на підготовку і проведення пісенного конкурсу «Євробачення-2017» на 19,38 млн грн.

comments powered by Disqus