«Громадське радіо» запустило подкаст «Зустрічі» про українсько-єврейські взаємини

У випусках «Зустрічей» йдеться про культурний обмін між цими двома культурами, а також сторінки їх спільної історії. Цей проект для «Громадського радіо»  спонсорує канадський фонд «Українсько-єврейська зустріч».

Другим ведучим проекту став відомий історик та журналіст Вахтанг Кіпіані.

«На мою думку, ідея програми – прекрасна і потрібна. Я мрію про існування більшої кількості подібних проектів, які були би присвячені обмінам між різними народами та культурами. В проекті «Зустрічі» я буду займатися мистецькими темами, культурним обміном, темою перекладу, а Вахтанг Кіпіані розглядатиме взаємини цих двох націй в історичному фокус», - сказала Ірина Славінська.

Програму ведучі готують раз на два тижні, вона виходить по суботах. «Також за можливості ми ставимо її під час прямих ефірів «Громадської хвилі», які щовечора транслює «Українське радіо», - розповіла пані Славінська.

Перший випуск програми вийшов 18 жовтня. Гостем програми став український письменник Юрій Андрухович. Він розповів слухачам, що працює над проектом «Вісім екс-синагог, або Етикетки для Йоганни», який стане частиною альбому берлінської фотохудожниці Йоганни Діль, котра знімає приміщення колишніх синагог.

Для запису другого випуску програми в студію запросили Роберта Пола Магочія — відомого дослідника історії України. Спеціально для проекту «Зустрічі» професор Магочій розповів про колективну пам’ять  історії євреїв України та зокрема Криму, за мотивами його нової книжки «Крим: наша благословенна земля».

Послухати випуски подкасту можна у розділі «Зустрічі» на сайті «Громадського радіо».

Нагадаємо, у жовтні на «Громадському радіо» стартував новий проект «Влада громади» - серія з інтерв'ю, присвячених децентралізації влади та реформі місцевого самоврядування.

«Суспільне мовлення»

comments powered by Disqus