Зураб Аласанія: «​Суспільному мовленню обрізали все, що могли»

12:51,
2 Липня 2014
1481

Зураб Аласанія: «​Суспільному мовленню обрізали все, що могли»

12:51,
2 Липня 2014
1481
Зураб Аласанія: «​Суспільному мовленню обрізали все, що могли»
​Згідно ​і​з законом, суспільне мовлення у перші 4 роки свого існування фінансуватиметься з держбюджету. Втім, це не буде коштувати державі більше, ніж вона витрачала на утримання НТКУ, зауважує гендиректор ​НТКУ. Разом з тим суспільного мовника позбавляють такого джерела фінансування, як реклама. Якщо Перший Національний міг використовувати 20% ефірного часу для для реклами, то суспільний мовник ​зможе​ лише 5%. Обгрунтування цієї цифри нема, стверджує ​Зураб ​Аласанія.

«​Законодавці обурились, що ми хочемо повернути 20%​​, тобто 12 хвилин реклами на годину​ ефіру​. Вони сказали: "Ви знахабніли!​", – обурюється Зураб Аласанія​. – ​М​ені здається, що дехто з представників комерційних каналів підказав законодавцям, що суспільний мовник – це конкурент, він і так отримуватиме кошти з бюджету, навіщо йому ще ​й​ реклама. Я весь час доводжу комерційним мовникам, що ми не є і не можемо бути їхніми конкурентами».

Аласанія вважає, що спочатку суспільний мовник має довести ​глядачам ​свою необхідність​,​ а вже потім пропонувати їм ​сплачувати ​абонплату. На його думку, до закону слід повернути положення про відведення 20% ефір​ного часу​ на рекламу, а також внести положення про «інші доходи»,​ куди свого часу може ​увійти​ абонплата.

Це відео було знято вчора під час Міжнародної конференції «Від державного мовлення до суспільних медіа», організованої Національною телекомпанією України, Європейською мовною спілкою та Радою Європи в рамках програми «Впровадження європейських стандартів в українському медійному середовищі» за фінансування Уряду Канади.

«Діана Поладова, ВідеоТеКа»

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
ВідеоТеКа
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду