Зураб Аласанія готовий подати до суду на Кабмін

Про це він написав на свій сторінці у Facebook.

«Заява про звільнення гендиректора НТКУ обійшлася владі в 100 мільйонів. Саме стільки вона додала в новий проект бюджету, де ці гроші додатково перебачені для Національної Суспільної телерадіокомпанії України. З "барського плеча"? Не пролізе. Згідно з законом – не 0,97 млрд., а 1,2 млрд. А якщо в вас пролізе — то перше, що я зроблю, якщо пройду конкурс на голову правління НСТУ — позов проти Кабінет Міністрів України. За нахабне порушення закону України», – зазначив він.

На думку пана Аласанії, Кабміну не можна у жодному випадку дати можливість обійти закон. Інакше,  «сядуть на голову і звісять ніжки на всі наступні роки», застеріг він.

Як писав раніше сайт «Суспільне мовлення», у проекті держбюджету-2017 було заплановано 897,8 млн грн на суспільне мовлення та 455,7 млн на «Євробачення».

1 листопада 2016 року генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія написав заяву на звільнення за власним бажанням. Він не згоден з тим, що суспільне мовлення, яке має постати у 2017 році, буде недофінансоване на значну суму. Наступного дня Кабінет Міністрів погодив звільнення генерального директора Національної телекомпанії України Зураба Аласанії.

Варто зазначити, Кабінет Міністрів 3 листопада 2016 року на позачерговому засіданні, яке транслювалося в прямому ефірі  «UA: Перший», підтримав пропозиції щодо повноцінного фінансування ПАТ НСТУ та міжнародного конкурсу «Євробачення» під час розгляду проекту бюджету на 2017 рік, підготовленого до другого читання за підсумками опрацювання зауважень та пропозицій Верховної Ради.

9 листопада стало відомо, що у проекті державного бюджету на 2017 рік, який Кабмін підготував до другого читання, фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії збільшили на 73 млн грн. Відповідно до проекту закону уряд пропонує фінансову підтримку НСТУ у розмірі 970 797,8 грн.

comments powered by Disqus