ZIK звинуватив НСТУ в обмеженні аналогового мовлення. На Суспільному всі заяви ZIKу називають маніпуляціями

Два телеканали – ТРК «Львів» Львівської філії НСТУ та ZIK – мовлять на львівському ефірному каналі 12 ТВК (аналог), ділячи мовні відрізки часу згідно з ліцензією, виданою Національною радою  України з питань телебачення і радіомовлення.

«У п’ятницю, 2 лютого, телеканал ZIK (ТОВ – ТРК "Міст ТБ") отримав листа від Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення про те, що Філія НТКУ "Львівська регіональна дирекція" у зв’язку зі зменшенням обсягів фінансування змінює сітку мовлення.

Філія НТКУ "Львівська регіональна дирекція", приймаючи рішення про зміну сітки мовлення, з незрозумілих причин допустила наступні грубі порушення вимог Закону України "Про телебачення та радіомовлення" та чинних договірних зобов’язань.

Зокрема, мовить в проміжку з 13:30 до 21:00 год в той час, як період з 12:00 до 14:00 год є часом мовлення ТОВ – ТРК "Міст ТБ", тобто протиправно захоплено 30 хвилин мовлення ТОВ – ТРК "Міст ТБ" на 12 ТВК», – заявила прес-служба телеканалу ZIK.

Дмитро Грузинський, директор Департаменту організації та розвитку мереж телерадіомовлення ПАТ «НСТУ», пояснив, що телеканал ZIK (ТОВ – ТРК «Міст ТБ») своєю заявою під назвою «Мовлення ZIKу обмежують у Львові та області» вдався до маніпуляції.

Він підтвердив, що на львівському аналоговому ефірному каналі 12 ТВК ліцензії мають два телеканали: філія ПАТ «НСТУ» «Львівська регіональна дирекція» та телеканал ZIK, часові відрізки якого згідно з ліцензією, виданою Нацрадою, становлять чотири години на добу (у будні з 04:00 до 06:00 та з 12:00 до 14:00, у вихідні та святкові дні з 02:00 до 06:00).

За його словами, ТОВ – ТРК «Міст ТБ»  як мовив з 12:00 до 14:00, так і мовить, жодного разу їх не вимикали і не переривали трансляції, ніякого «протиправно захоплено 30 хвилин мовлення ТОВ – ТРК «Міст ТБ» на 12 ТВК» не відбулося.

«Ми, наводячи лад у регіонах, щоб споживачі контенту чітко знали, коли та на яких каналах можна дивитися і слухати суспільне мовлення, розіслали усім філіям листа із чіткими відрізками часу. Зважаючи на те, що  в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ "НСТУ" закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, ми склали новий графік, відповідно до якого в аналозі мовимо з 07:00 до 10:00 і з 13:00 до 21:00. Згодом, ми надіслали конкретно до Львівської філії уточнення про те, що наше аналогове мовлення починається не з 13:30, як у всіх інших регіональних мовників НСТУ, а з 14:00, як прописано у ліцензії, і триває до 24:00, бо там ще є угода про ретрансляцію», – сказав Дмитро Грузинський.

У той же час, телеканал ZIK у своїй заяві наголосив начебто про припинення мовлення: «Самовільно та протизаконно, без отримання згоди ТОВ – ТРК "Міст ТБ" та дотримання ліцензійних процедур, припиняє з понеділка, 5 лютого, ретрансляцію програм ТОВ – ТРК "Міст ТБ" у період з 21:00 до 24:00 год щоденно, що є порушенням як чинних ліцензійних зобов’язань ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" в особі Філії НТКУ "Львівська регіональна дирекція", так і договірних зобов’язань».

Дмитро Грузинський звернув увагу, що телеканал ZIK вдався до маніпуляцій, при тому, порушивши права ПАТ «НСТУ» у вигляді невиплати платні за підписаними офіційними договорами. Адже, згідно з підписаними трьома угодами між Львівською філією НСТУ і телеканалом ZIK, останній заборгував Суспільному майже 1 млн грн.

«Йдеться про заборгованість за трьома договорами. Перший укладений про ретрансляцію, згідно з яким  на сьогодні ZIK має майже 223 тис. грн боргу. Другий договір стосується оренди індивідуально-визначеного майна – там борг трохи більше 481-єї  тис.  грн. Третій договір про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна – 219 тис. грн боргу.

Філія ПАТ "НСТУ" "Львівська регіональна дирекція" надіслала ТОВ – ТРК "Міст ТБ" рекомендованим листом з описом Акти звірки взаємних розрахунків за період з січня по грудень 2017 року. Вони мали або підписати їх і повернути, або надати свої письмові заперечення.  З огляду на дату поштової відправки листа, десятиденний термін на відповідь минув 02.02.2018 року. А вже 5 лютого з’явилася заява ZIK начебто про тиск на телеканал і недотримання ліцензійних процедур», – пояснив пан Грузинський.

Щодо ретрансляції програм «Міст ТБ» на каналі колишньої ЛОДТРК, то 27 листопада 2009 року між приватною компанією ТОВ – ТРК «Міст ТБ» і Львівською обласною державною телерадіокомпанією, правонаступником якої є НСТУ в особі філії «Львівська регіональна дирекція», укладено договір про ретрансляцію № 1-03, відповідно до якого ПАТ «НСТУ» зобов’язується ретранслювати  телепрограми ТОВ – ТРК «Міст ТБ» у власному ефірі щоденно з 21:00 до 24:00, загалом 3 год. на добу. І цю норму — попри борги контрагента — сьогодні також дотримано.

Дмитро Грузинський наголосив, що компанія доручила службі безпеки ПАТ «НСТУ» з’ясувати, хто укладав на таких невигідних для філії умовах договір і на чию підтримку йшли гроші платників податків. Адже комутація телепрограм ТОВ – ТРК «Міст ТБ» на передавач 12 ТВК у Львові, який  належить Львівській філії ПАТ «НСТУ», здійснюється технічними засобами, котрі філія — відповідно до укладеного раніше договору — змушена орендувати у ТРК «Міст ТБ».

Пан Грузинський заявив: «Ми наполягаємо, що заяви про порушення прав телеканалу ZIK є такими, що не відповідають дійсності».

І від себе додав, що хотів би дізнатися, чому ZIK, начебто висвітлюючи діяльність суспільного мовника, ніколи не звертається по коментарі до фахівців НСТУ. І щоразу подає інформацію про реформу Суспільного тенденційно та однобічно.

Нагадаємо, що у грудні 2017 року Петро Димінський  перестав бути кінцевим бенефіціаром ZIK. Як писав сайт «Детекто медіа», кінцевими бенефіціарними власниками телеканалу залишилися троє членів його родини – дочки Анастасія Димінська, Жанна Димінська і дружина Олена Димінська

Телеканал ZIK, незважаючи на те, що Петро Димінський уже не кінцевий бенефіціар, все одно пов’язує себе з цим бізнесменом.  В офіційній заяві телеканалу щодо обмеження аналогового мовлення телеканалу ZIK на Львів та Львівську область йдеться: «Керівництво ZIKу розцінює такі дії, як чергове загострення тиску на телеканал, причиною якого є відмова інвестора Петра Димінського «віддати телеканал в управління на 3 роки». З такою пропозицією свого часу до львівського бізнесмена, який зараз перебуває за кордоном, звернулися від імені Адміністрації Президента України народний депутат Блоку Петра Порошенка Гліб Загорій з дружиною Катериною.». 

Додамо, незважаючи на те, що аналогове мовлення не обмежене, керівництво телеканалу ZIK звернулося з офіційним листом до відповідальних осіб із проханням забезпечити дотримання закону та відновити мовлення ZIKу в повному обсязі відповідно до ліцензійних вимог. Подаємо їхнє звернення:

comments powered by Disqus