Якими повинні бути ведучі та контент суспільного ТБ Росії: опитування

Сьогодні в РФ активно вивчається думка громадян з приводу створення суспільного телебачення, яке планують запустити вже в січні 2013 року. Ми вже писали про опитування, що проводилося Російським Фондом громадської думки (ФГД). А нещодавно і Всеросійський центр вивчення громадської думки (ВЦВГД) здійснив дослідження «Суспільне телебачення: пріоритети змістові та персональні».

Щодо загальних тенденцій, то більшість росіян (60%) визнають важливість створення суспільного ТБ. Однак вони все ж таки вважають, що на сьогодні в країні є важливіші проблеми (43%). Першочерговим це завдання називають лише 17%, а 29% переконані, що ця ідея взагалі є популістською.

Але дослідники прагнули визначити, чи розуміють росіяни що таке суспільне мовлення. Для цього респондентам було запропоновано відповісти на запитання: «Яким програмам, на вашу думку, слід приділити більше уваги на каналі «Общественное телевидение»? Відповіді були такими:

1. Інформаційним, новинним програмам – 51%.

2. Освітнім програмам – 30%.

3. Культурним програмам (театр, класична музика) – 25%.

4. Дитячим програмам – 25%.

5. Аналітичним програмам на політичну і соціальну тематику – 24%.

6. Документальному кіно – 20%.

7. Спортивним програмам – 19%.

8. Розважальним (концерти популярної музики, гумористичні) – 16%.

9. Військово-патріотичним програмам – 16%.

10. Ток-шоу на життєві теми – 14%.

11. Вітчизняним і зарубіжним фільмам – 14%.

12. Програмам про товари та послуги, корисним порадам – ​​13%.

13. Програмам про природу і тварин – 13%.

14. Розважальним вікторинам – 6%.

15. Телесеріалам – 6%.

16. Програмам на релігійну тематику – 4%.

Ще 3% назвали інші варіанти, а 10% не змогли дати відповідь на це питання.

Відповідно, більшість все-таки розуміє основну ціль суспільного телебачення. Проте дослідники акцентують на тому, що респонденти часто схильні обирати відповіді, які схвалює суспільство, загальні норми моралі та етики. Тобто, люди можуть говорити про інформаційні та освітні програми не тому, що вони їх дивитимуться, а тому, що розуміють – це якісний контент.

Розставити крапки над «і» було покликане інше запитання: «Кого з журналістів, телеведучих ви хотіли б бачити на новому каналі?» Але виявилося, що 62% респондентів не можуть на нього відповісти, адже не знають жодного такого ведучого. Лише незначна їх кількість називала імена Андрія Малахова (7%), Володимира Познера (7%), Володимира Соловйова (4%), Івана Урганта (2%) та інших. 

Джерело: ВЦИОМ

comments powered by Disqus