Висвітлюючи реформи, треба послуговуватися коментарями фахівців – Вадим Міський

Висвітлюючи реформи, треба послуговуватися коментарями фахівців – Вадим Міський

12:38,
6 Квітня 2016
1871

Висвітлюючи реформи, треба послуговуватися коментарями фахівців – Вадим Міський

12:38,
6 Квітня 2016
1871
Висвітлюючи реформи, треба послуговуватися коментарями фахівців – Вадим Міський
Висвітлюючи реформи, треба послуговуватися коментарями фахівців – Вадим Міський
27 березня член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Вадим Міський та радіоведучий, автор проекту «ДонбасUA» на Першому каналі Українського радіо Дмитро Хоркін провели майстер-клас для журналістів Чернівецького обласного телебачення й радіо

Організатором майстер-класу виступила громадська організація «Лабораторія демократичних трансформацій».

Під час майстер-класу Дмитро Хоркін розповів про виникнення ідеї проекту «ДонбасUA», у рамках якого вже протягом півтора року порушує найгостріші проблеми, пов'язані з тимчасово окупованими територіями України, внутрішньо-переміщеними особами та їх правами, виборами на звільненому Донбасі, інтеграцію вимушених переселенців у нові громади та інші. Серед головних факторів, які роблять проект успішним та рейтинговим Дмитро Хоркін виокремлює такі:

1) розповідати про права людей та можливості їх захисту на конкретних життєвих історіях;

2) показувати вихід, а не лише озвучувати проблеми;

3) надихати людей та відновлювати суспільну довіру, демонструючи успішні підприємницькі, громадські, культурні ініціативи вимушених переселенців та досліджувати разом зі слухачами передумови їх успіху.

– Навіть в такому негативі, як війна, криза, напівуспішні реформи, глядачеві потрібно показувати вихід, демонструвати історії українців, які надихають, а не спонукають після перегляду ефіру вистрибувати з вікна, – зауважив тренер.

Член Наглядової ради Суспільного мовника, координатор експертних груп РПР Вадим Міський звернув увагу журналістів каналу «Буковина» на те, що Суспільне радіо і телебачення має задавати стандарт достовірності та збалансованості контенту, зміцнювати суспільну довіру. Проте важливо не забувати і про форму подачі матеріалів: мати якісне технічне забезпечення, привабливих та грамотних ведучих, порушувати гострі суспільно-важливі теми, забезпечувати ефективний промоушн програм і проектів. Цікава, не бюрократична форма подачі контенту – один із викликів для обласних мовників на шляху до інтеграції в Суспільне. Лише завоювавши увагу глядача й слухача суспільний мовник стане впливовим і буде здатен змінити навколишній медіапростір.

Багато запитань учасників викликала ситуація навколо стану утворення НСТУ, затримки цього процесу з боку ДП «Укртелефільм», а також чутки про можливе скорочення працівників.

«На телебаченні й радіо, як і в театрі, за Станіславським, постійну роботу може мати тільки охоронець, – розповідає Дмитро Хоркін, підкреслюючи важливість запровадження короткострокових контрактів для творчих працівників суспільного мовника. – Журналіст має постійно перебувати в пошуку нових ідей, нових проектів, в яких завжди будуть зацікавлені і медіаменеджери, і, власне, глядачі».

«Хоча тимчасовий стан переходу від мережі державних каналів у Національну суспільну телерадіокомпанію України затягнувся, для творчих працівників – це час для самовдосконалення, генерування нових ідей, – розповідає Вадим Міський. – Дбайте про свою конкурентоздатність, відвідуйте тренінги, пильнуйте за дотриманням журналістських стандартів у своїх матеріалах, запозичуйте цікаві ідеї у суспільних мовників інших країн, – і тоді медіа менеджер змагатиметься за вас, а можливі скорочення не загрожуватимуть вашій медійній кар'єрі».

«У медіа є серйозний дисбаланс на користь провалів, прорахунків та затримок у реформах, натомість про успіхи говорять вкрай рідко», – зауважив Вадим Міський, і закликав при підготовці журналістських матеріалів не припускатися розповсюдженої помилки. «Українські журналісти навчилися робити чудові розслідування, які спонукають держсектор до відкритості, а громадян до ретельного дослідження політиків і чиновників. Проте, не всі навколо корумповані й неефективні: є чиновники-герої, які стають агентами змін у своїх сферах, є історії успіху, ефективності та підзвітності у органах влади, місцевому самоврядуванні. Ці історії теж заслуговують на висвітлення, і можуть надихнути глядачів не опускати рук у час нестабільності, й починати зміни із себе», – сказав він.

Експерти зауважили, що висвітлюючи реформи, варто ретельно досліджувати предмет, зважати на загальний обсяг реформаційних завдань, які стоять перед державою у тій чи іншій сфері, послуговуватися коментарями фахівців, які глибоко розуміються на предметі реформи. В ефірі критично не вистачає передач, які б пояснювали як користуватися можливостями, які відкривають реформи. Суспільне мовлення має шанси з успіхом заповнити цю важливу нішу.

Для підвищення обізнаності журналістів та медіа-споживачів Чернівецької області про найважливіші реформи, «Лабораторія демократичних трансформацій» за підтримки «Інтерн’юз-Україна» розпочала проект «Реформи зблизька», який дозволить буковинським журналістам зустрітися та поспілкуватися із експертами, які безпосередньо впливають на зміни у сферах місцевого самоврядування та децентралізації, податкових регулювань, енергоефективності та енергонезалежності, боротьби з корупцією та прозорості фінансів, конституційних змін, і використати отримані знання для підготовки якісних матеріалів.

Фото Вадима Міського

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду