В ефірі «UA: Львів» працівники Суспільного кілька днів читатимуть статті з Конституції України (ВІДЕО)

скріншот

До Дня Конституції Суспільне підготувало спецпроекти. Зокрема, Львівська філія Національної суспільної телерадіокомпанії України протягом кількох днів в ефірі телеканалу ТРК «Львів», на «Львівському радіо» та в соцмережах транслюватиме ролики, де працівники компанії читають статті з Конституції України. Загальнодержавний канал «UA: Перший» з 28 червня до 1 липня серію міжпрограмних роликів, героями яких стали автори тексту Конституції та музиканти.

Про це йдеться на офіційній сторінці у Facebook «UA: Львів» та на сайті «UA: Першого».

У Львівській філії до спецпроекту долучилися журналісти, теле- та радіоведучі, програмні редактори, режисери, телеоператори, звукорежисери. Кожен обрав для себе окрему статтю з Конституції України.

«Усі ми знаємо, що маємо Конституцію України, в якій, зокрема, прописані права та обов’язки кожного українця, врегульовані взаємовідносини держави і суспільства, стосунки всередині суспільства. Але, багато з нас ніколи не відкривали і не читали зміст Конституції. Незважаючи на те, що не всі хочуть працювати “у кадрі”, наша команда з радістю відгукнулася на ідею обрати “свою” статтю Конституції і охоче долучилася до участі у зйомках. Суспільне мовлення працює винятково в інтересах суспільства і ми хочемо, щоб кожен громдянин України знав свої гарантовані законом права, обов’язки, свободи», – розповіла продюсерка «UA: Львів» Уляна Антоник.Ролики до Дня конституції будуть ротуватися 28-го, 29-го, 30-го червня та 1-го липня на усіх платформах «UA: Львів»: телерадіоефір та діджітал (контент буде доступний також на офіційній сторінці Львівської філії у мережі Facebook).

На «UA: Першому» автори тексту Конституції розказують, як писалася Конституція України і чого вартувало її створення, які моменти були найбільш спірними, як «воювали» за питання державної мови, якого тиску зазнали політики, чого вони боялися, приймаючи непопулярні рішення та як, зрештою, міністри й народні обранці об’єдналися заради створення єдиного Основного Закону, який згуртує українську націю.

Також в ефір вийде сім невеликих роликів, за участю відомих українських музикантів. Марія Бурмака, Іванка Червінська, Катя Chilly, Сергій Фоменко, рок-гурт Kozak System, Illaria, джаз-бенд ManSound розкажуть, чому вважають Україну такою особливою, та в чому полягає місія кожного українця.

Як повідомили у компанії, до Дня Конституції України суспільне мовлення вирішило піти на радикальні заходи і наживо «переписати» всі розділи Конституції, враховуючи чинні на сьогоднішній день зміни, що вносились з моменту її ухвалення у 1996 році. А скільки часу піде на це 22 роки потому, глядачі дізнаються у прямому ефірі на сторінках «UA: Перший» в Youtube та Facebook.

comments powered by Disqus