Українці задають «Яндекс» 10 млн запитів на день

12:51,
29 Листопада 2010
1035

Українці задають «Яндекс» 10 млн запитів на день

12:51,
29 Листопада 2010
1035
Українці задають «Яндекс» 10 млн запитів на день
Щодня по будням українці задають близько 10 млн запитів до пошуку «Яндекс». Про це йдеться  в дослідженні пошукової поведінки українців, яку компанія провела восени 2010 року.

Результати свідчать, що коли користувач пошуку шукає що-небудь в «Яндексі», він робить в середньому три запити. Приблизно у 53% випадків користувачі знаходять відповідь одразу, задавши лише один запит. З'ясувалося також, що українці задають менше запитів про продаж і купівлю, аніж середній користувач «Яндекса». Проте запитів з уточненнями «скачати» і «безоплатно» від користувачів з України трохи більше, ніж в середньому.

Найбільша частка запитів до «Яндекса» українською мовою – в Тернопільській (33%) і Івано-Франківській (30%) областях, найменша – в Криму (3,7%) і Донецькій області (6%).

Близько третини запитів українських користувачів до «Яндексу» – унікальні. Тобто їх задають усього один раз на день. Такі запити добре показують різноманітність інтересів користувачів – від «купить масляный обогреватель Делонге 771225 г Киев» до «маруся з мудрої дівчини – моя улюблена казкова героїня». Популярні запити – такі, які задають понад 10 тисяч раз на день –становлять усього близько 7% від загального потоку. Понад 65% з 200 найпопулярніших запитів від українських користувачів присвячені пошуку конкретного сайту або сервісу, наприклад, «розетка» чи facebook.

Найчастіше запити від користувачів з України складаються з двох або трьох слів (44% випадків). Найдовше слово в пошукових запитах – гиппопотомомонстросесквиппедалиофобия (боязнь вимовлення довгих слів).

Нагадаємо, за даними панелі InMind за жовтень 2010 року 33% усіх жителів України, або 12,9 млн, користувалися Інтернетом не рідше одного разу на місяць.

 Медіаграмотність за матеріалами AIN 

Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду