«UA:Перший» запускає проект «Перший на селі» про аграрний бізнес

Про це йдеться на сайті «UA:Перший».

Ведучими нової програми будуть Олег Гавриш та Андрій Юхименко, які є авторами і ведучими проекту «Перша шпальта» про економіку та бізнес.

«В Україні у сільській місцевості проживає 14 мільйонів людей і, якщо залишиться та модель агроринку, яка існує сьогодні, коли майже 90% виробництва агропромислової продукції припадає на великі агрохолдинги, на нас очікує повна катастрофа. Агрохолдинги можуть створити лише 4 мільйони робочих місць, адже це дуже технологічні компанії, де майже вся робота автоматизована. А що робити ще 10 мільйонам сільських мешканців? Їм треба або кудись виїжджати, або займатися фермерством, або просто померти»,  сказав Олег Гавриш.

Він переконаний, що фермерство – це єдиний варіант, який здатен врятувати українське село як явище.

«Наприклад, в Італії 60% виробників – це дрібні і середні фермери. Вони, кожен у своєму регіоні, виробляють ексклюзивну продукцію, якою пишаються. У Пармі – це відома у всьому світі шинка та сир, в Сицилії – помідори. І це не просто бізнес, а окреме культурне явище зі своїми традиціями. З різних країн до них приїжджають туристи спеціально, щоб побувати на якомусь фестивалі чи скуштувати продукт, який виробляється лише у цій провінції. Це стимулює туризм та економіку регіону. Ми хочемо, щоб подібне існувало в Україні. І одне із завдань нашої програми – зробити максимум для того, щоб наше село не вимерло. А для цього треба надихати і вчити », пояснив Олег Гавриш.

Андрій Юхименко додав, що тема села для них цікава ще й тому, що зараз спостерігаємо появу цілого класу українських дрібних фермерів, які виробляють дуже якісні товари і продають їх не лише у великі супермаркети, на кшталт Ашану чи Good Wine, а й експортують в Європу.

Фото: «UA:Перший» 

comments powered by Disqus