У В’ячеслава Козака через політичний тиск стався гіпертонічний криз – син

Про це Павло Козак написав у Facebook.

«Ніколи не думав, що доведеться писати ось такі пости. Вчора у мого батька стався гіпертонічний криз. Вперше у житті…. І вперше у житті ми із мамою перелякалися. Через начебто незначну для всього політичного життя країни подію. Натомість, через надто важливу для мого батька ситуацію – намагання позбавити його права займатися розбудовою суспільного мовлення. Чесно – так як мій батько вболіває за рідне українське радіо, як він завжди відстоював і відстоює інтереси національного мовника – мабуть, й важко знайти таких чесних та відданих своїй справі людей», – повідомив Павло Козак.

За його словами, він теж переживає за долю радіо, так як свої перші дитячі кроки робив саме на Хрещатику, 26, де знаходиться редакція «Україського радіо».

«Так сталося, що й моя мама, тато й бабуся, яка стояла у витоків радіо – Стоянова Галина Володимирівна – працювали в одній будівлі і майже на одному поверсі», – уточнив він.

Павло Козак зазначив, що батькові потрібен спокій, він під крапельницями, бо є велика вірогідність, що криза може повторитися.

«Та й серце ніяк не заспокоїться. Але на цей важкий період у батька є його сім'я, яка його підтримує. Дякую всім за підтримку! Ми вистоїмо!!!!!», – звернувся Павло Козак.

Нагадаємо, 9 березня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розглядала подання фракції Радикальної партії Олега Ляшка щодо включення до Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Валентину Руденко замість В’ячеслава Козака. Регуляторний орган переніс це питання на наступне засідання, оскільки хотів бачити на наступному засіданні В’ячеслава Козака, Валентину Руденко, голову наглядової ради НСТУ Тетяну Лебедєву і керівника або представників фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Нацрада зазначила, що хоче знати підстави для зміни члена Наглядової ради. Юрій Артеменко нагадав, що стаття 10 закону «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» передбачає виключні 9 підстав припинення повноважень члена наглядової ради.

Раніше фракція Радикальної партії Олега Ляшка вже міняла свого представника Миколу Давидюка на В’ячеслава Козака. Але це було ще до реєстрації юридичної особи ПАТ «НСТУ».

Члени Наглядової ради ПАТ «НСТУ» виступили проти спроби втручання в діяльність Наглядової ради з боку парламентської фракції Радикальної партії Олега Ляшка. Відповідну заяву підтримали більшість членів Наглядової ради.

Зокрема, у заяві йдеться про те, що членам Наглядової ради ПАТ «НСТУ» стало відомо, що парламентська фракція Радикальної партії Олега Ляшка звернулася до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з клопотанням про заміну члена Наглядової ради ПАТ «НСТУ», раніше делегованого до складу Наглядової ради цією фракцією, на іншу кандидатуру. При цьому фракцією не було вказано жодної з передбачених законом правових підстав для такої заміни. Вони розцінили це як тиск, оскільки парламентська фракція хоче замінити члена Наглядової ради з не передбачених законом підстав. Відповідно до Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України» фракція з власної ініціативи не має права достроково відкликати обраного нею представника (ст.10).

Члени НР мають чотирирічний термін повноважень, починаючи з 19 січня 2017 року.

У відповідь на заяву членів Наглядової ради лідер Радикальної партії та парламентської фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що має право відкликати з Наглядової ради ПАТ «НСТУ» В’ячеслава Козака, який був делегований до НР від цієї фракції. Хоча відповідно до Закону про Суспільне мовлення такого права фракції не мають.

Секретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський оприлюднив документ, який свідчить, що фракція Радикальної партії Олега Ляшка хоче замінити члена наглядової ради ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України В’ячеслава Козака на Валентину Руденко без жодної законної підстави для цього.

comments powered by Disqus