У Косово здійснили напад на головного редактора суспільного мовника

Посол Жан-Клод Шлабменгер (Jean-Claude Schlumberger), глава Місії ОБСЄ в Косово, і Дуня Міятович (Dunja Mijatović), представника відділу свободи засобів масової інформації ОБСЄ засудили напад на Муфаїла Лімані, головного редактора суспільного мовника Радіо та телебачення Косово (РТК).

Сам напад відбувся у середу, 1 травня. Вхідні двері в резиденцію сім'ї Лімані були підірвано запаленим газовим балоном. На щастя, ніхто не постраждав.

"Факт нападу на Лімані є дуже тривожним. Це вказує на розвиваються тенденції переслідування та залякування журналістів та працівників засобів масової, які перешкоджають свободі ЗМІ та свободі вираження думок. Це потрібно зупинити. Якщо нападають на головного редактора суспільного мовника, якй служіть виключно інтересам населення, то що говорити про інших журналістів,” –  прокоментувала ситуацію Дуня Міятович.

"Я закликаю урядові інститути Косово зробити все можливе для формування середовища, в якому засоби масової інформації мали б можливість працювати вільно і безпечно без зайвого впливу і втручання. Я також закликаю правоохоронні органи притягнути винних до відповідальності,” – додав Жан-Клод Шлабменгер. 

Джерело: Panorama

comments powered by Disqus