У банку Женеви заморозили 15 млн євро гарантій за проведення «Євробачення-2017» – Аласанія

Про це голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія повідомив 12 червня 2017 на черговому засіданні наглядової ради НСТУ, на якому розглянули питання «Про ситуацію, що склалася навколо пісенного конкурсу «Євробачення». Протокол № 12 засідання наглядової ради НСТУ оприлюднено на сайті «UA: Першого».

Зураб Аласанія поінформував стосовно фінансовий ризиків, пов’язаних із поверненням фінансових гарантій за проведення «Євробачення» у розмірі 15 млн євро.

«Ці фінансові гарантії є умовою ЄМС, вони були отримані в Укрексімбанку і поставлені на депозит у Женевський банк. Кошти можуть бути неповернені лише у випадку, якщо "Євробачення" не відбулося в Україні. Голова правління отримав інформацію від виконавчої служби Швейцарії, про те, що ці кошти зараз є замороженими на рахунку, оскільки триває судова справа між НТКУ та четвертою стороною, не вказаною в листі, де фігурує сума, співмірна із боргом перед Euronews. Наразі, за його інформацією, органи влади не мають бажання брати участь у правовому супроводі повернення цих коштів», – йдеться у протоколі.  

Зураб Аласанія пояснив, що НСТУ найняла юридичну фірму зі Швейцарії, оскільки потрібно з’ясувати всі обставини справи та визначити порядок застосування процедури накладення арешту відповідно до швейцарського законодавства.

Нагадаємо, 5 травня креативний директор «Євробачення-2017», театральний режисер та продюсер Сергій Проскурня повідомив, у Женевському банку лежить 15 мільйонів євро страхових, які виділив уряд України. Ці кошти Європейська мовна спілка тримає для того, щоб, можливо, Україні через «Євробачення-2017» зробити зауваження. 

Додамо, 19 квітня 2017 року НСТУ, яка є правонаступником  НТКУ, програла в апеляції справу за позовом французької корпорації Euronews SA про стягнення заборгованості за ліцензійною угодою від 21 жовтня 2010 року в розмірі 10 млн 591 тис. 224 євро, що еквівалентно 251 млн 76 тис. 179 грн. Суд триває з травня 2015 року. 

Фото з сайту mediasat.info

comments powered by Disqus