Творці чотирьох онлайн-проектів громадського мовлення зустрілися в рамках круглого столу

Учасники круглого столу обговорювали можливість реалізації суспільного мовлення в Україні загалом і нещодавно презентовані ініціативи зокрема.

«Громадське телебачення» представляв Мустафа Найєм, «Спільнобачення» – Світлана Тараненко і Богдана Бабич, «ГромTV» – Василь Крутчак, «Громадське радіо» – Наталія Соколенко. Також виступали медіаюристи й експерти Тарас Шевченко, Ігор Розкладай, Юрій Крайняк, Ольга Большакова та ін.

Висловлювались різні точки зору, в тому числі й скептичні. Зокрема, щодо можливості створення канонічного суспільного мовлення в Україні, щодо закладених у прийнятому за основу законопроекті положень, щодо можливості впровадження абонентської плати, щодо конкуренції з традиційним телебаченням тощо. Представники проектів розповідали про труднощі, з якими стикаються.

«Журналисты – народ тщеславный, себялюбивый и фантазирующий. Но когда начинаешь такие проекты, как hromadske.tv, рано или поздно сталкиваешься с реальностью», – сказав Мустафа Найєм.

Проте самій тенденції до створення онлайн-проектів, які функціонували б за принципами суспільного мовлення, давали виключно позитивні оцінки.

Захід організовано Інститутом Медіа Права спільно з Незалежною Асоціацією Мовників  в рамках Українського медіа проекту «У-Медіа», котрий здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Джерело: ВідеоТека (Телекритика)

comments powered by Disqus