ТРК «Буковина» пропонує відтермінувати трансформацію ОДТРК в суспільне мовлення

Про це представники Чернівецької ОДТРК заявили під час зборів, присвячених питанню трансформації державного мовлення в суспільне. На думку учасників зборів, непрозоро виписані статті Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» щодо майбутнього ОДТРК передбачають перетворення їх на корпункти, що «рівнозначно знищенню телерадіокомпаній державницького спрямування в регіонах».

«Буковина – край прикордонний, багатонаціональний. Тож для буковинської громади інформаційна безпека є питанням номер один», – зазначали учасники зборів.

Колектив ОДТРК переконаний, що «створенню суспільного телерадіомовлення в регіонах має передувати велика організаторська робота щодо вдосконалення чинного законодавства з метою недопущення дерибану державного майна та розбазарювання нині існуючих частот державного мовлення».

Учасники зборів, у яких взяли участь, зокрема, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Петро Шегда, голова Чернівецької обласної організації НСЖУ Юрій Терон, закликали Держкомтелерадіо, Нацраду та Національну спілку журналістів України звернутись до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з пропозицією відтермінувати впровадження суспільного мовлення на базі ОДТРК та зберегти державне мовлення «в умовах інформаційної війни як потужний центр об’єднання і консолідації громад в регіонах». Як зазначають учасники зборів, це передбачає вилучення ОДТРК з переліку елементів системи суспільного мовлення у Законі «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»; створення у перспективі в кожному регіоні суспільного радіо і телебачення з мовленням 24 години на добу на базі нині існуючого частотного ресурсу ОДТРК; визначення шляхів фінансування суспільних регіональних каналів; відпрацювання механізму збереження майна та соціального захисту працівників ДТРК; забезпечення ФМ-частотами державних радіостанцій (у майбутньому суспільних); здійснення стовідсоткового покриття регіонів цифровим мовленням.

«Тільки такий виважений державницький підхід до створення Суспільного регіонального мовника дасть бажаний результат: кожна територіальна багатонаціональна громада отримає канал, який повністю задовольнятиме її інформаційні потреби», – підкреслелили на зборах.

Джерело: Суспільне мовлення

comments powered by Disqus