Тарас Аврахов: «Суспільне мовлення – це контент»

«Так, важливо, скільки буде членів наглядової ради. Думаю, всі будуть задоволені, якщо там не буде політиків. Але в нас немає головної дискусії – про зміст. Суспільне мовлення – це насамперед контент. І це не тільки інформаційно-аналітичні програми – це програми культурологічні, дитячі, релігійні. Саме цей продукт робить український народ і народ України робить особистостями. Не можна сформувати народ на одних лише інформаційних посилах. Народ формується на духовних речах. Місія суспільних мовників – саме в цьому. Саме вони формують єдність. Я вважаю, що треба вести розмову щодо контенту. Незалежно від ніяких наглядових рад, від керівників контент повинен бути ядром, стандартом, магістральним шляхом того, яким має бути суспільний мовник. І з цим мають погодитися і самі мовники, і люди. Для єдності має бути суспільний договір між мовником і людьми», – сказав Тарас Аврахов.

Також генеральний директор наголосив на недосконалості Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». За його словами, до закону є багато зауважень, але у своїй промові він зачепив питання щодо регіональних мовників, положення про які прописано нечітко:

«Головна проблема під час цього процесу [створення СМ] – в тому, що закон сам по собі дуже недосконалий. Якби цей закон пройшов нормальне, хороше перше і друге читання, то ми би зараз, можливо, і не мали предмету для такої широкої дискусії».

На його думку, в законі є приховані наміри зробити з ОДТРК кореспондентські пункти майбутньої Національної телерадіокомпанії України.

«В загальних положеннях закону стверджується, що маємо близько 30 юридичних осіб, а в тілі закону маємо два узагальнених – Суспільне радіо і Суспільне телебачення. Я не бачу там регіональних мовників. А хто брав участь у дискусіях і у підготовці конференції, бачить приховане – замість регіональних мовників кореспондентські пункти. НРКУ має з цього приводу чітку позицію: ця норма повинна бути уточнена, не повинно бути лукавства – повинні бути чисті наміри. Суспільне мовлення вимагає відповідальності. Ми не можемо з лукавим за спиною будувати щось чисте і відповідальне перед суспільством. І ми повинні розробити ще одну деталь. Регіональні мовники вони несуть свою місію: забезпечити потреби регіональних меншин», – вважає генеральний директор НРКУ.

Нагадаємо, вчора в Києві відбулася конференція «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», участь у якій взяли представники обласних державних телерадіокомпаній. Результатом конференції має стати резолюція, яку наразі доопрацьовують з урахуванням позицій представників ОДТРК, які здебільшого базуються на ідеї збереження державного мовлення в регіонах.

Джерело: Суспільне мовлення
 

comments powered by Disqus