Суспільне закупило техніку для виробництва спортивних програм у форматі HD на 23 млн гривень

Це перша така велика закупівля обладнання із 2012 року, йдеться на сайті «UA: Суспільне мовлення».

Голова правління НСТУ Зураб Аласанія сказав, що відтепер Суспільне зможе виготовляти спортивні програми в роздільній здатності 1920х1080, що суттєво покращить якість зображення.

«Ми провели тендер через систему ProZorro і закупили на 23 млн гривень нове обладнання, з яким працюватимуть журналісти й оператори Суспільного. Тепер у нас є повна HD-комплектація для ПТС на 7 камер, обладнаних усім необхідним. Ми зможемо частіше виїжджати і знімати лайв-трансляції, робити ще більше якісних програм», – розповів Зураб Аласанія.

За його даними, у рамках тендеру, крім обладнання для ПТС, придбали сховище довготривалого зберігання програм, серверне обладнання, обладнання для виробництва контенту на цифрових платформах, супутникові приймачі для прийому спортивних програм і програмне забезпечення для автоматизації процесів програмних відділів усіх філій.

Завдяки тендерній системі вдалося заощадити 4 млн гривень. Ці кошти спрямували на закупівлю нового контенту для Суспільного. Так, серед іншого, вже закуплено норвезький телесеріал у жанрі фантастичного трилеру «Окуповані», який отримав широкий розголос у країнах Європи.

Нагадаємо, 11 грудня 2017 року три загальнонаціональні канали Національної суспільної телерадіокомпанії України – «UA: Перший», «UA: Культура» і «UA: Крим» – перейшли на широкоекранний формат мовлення 16:9.

Додамо, що до цього «UA: Перший» був єдиним всеукраїнським каналом, який мовив у форматі SD зі співвідношенням сторін екрану 4:3.

comments powered by Disqus