Суспільне презентує на День Незалежності власний документальний фільм «Мирний птах»

Про це повідомляє suspilne.media. Стрічку зняла режисерка-документалістка Сніжана Потапчук, яка з 2014 року фільмувала хід бойових дій на Сході України.

Фільм «Мирний птах» розповідає реальну родинну історію Івана Старченка, що тісно переплітається із вторгненням Росії на Донбас та входом українських військових у Луганський аеропорт. Іван і його два сини працювали в Луганському аеропорту й попри заборону та погрози так званих ЛНРівців приймали на посадку українські військові літаки. Чоловіки допомагали українським військовим усім необхідним, і це мало не коштувало їм життя: дім Старченків розстріляли з танка. Іван з дружиною дивом врятувалися, а син Сергій потрапив у полон.

Сніжана Потапчук розповіла, що з 2015 року чекала, коли зможе розповісти історію про родину Старченків.

«Вони потрапили в сепаратистські списки як вороги «ЛНР» за допомогу українській армії на наступний день після того, як допомогли приземлитися в Луганському аеропорту нашим військовим», — розповідає режисерка.

Сім’я Старченків пройшла через важкі випробування, але, зрештою, знайшла сили почати нове життя переселенців.

Нагадаємо, раніше Суспільний мовник показував документальні фільми власного виробництва «Маріуполь. 5 років від дня звільнення», «Слов’янськ. Незабуте» та «Аеропорт. Неповернення».

comments powered by Disqus