Суспільне мовлення Вірменії повідомило, що їхня учасниця на «Євробаченні-2017» не була в окупованому Криму

Про те, що СБУ перевірятиме учасницю «Євробачення-2017», сказала речник СБУ Олена Гітлянська в ефірі «112 Україна».

«Ми дуже уважно ставимося до всієї інформації, яка звучить у ЗМІ щодо можливого незаконного перетину кордону тієї чи іншої особистості. Але всі наші рішення базуються виключно на українському законодавстві і після ретельної перевірки. Ми обов'язково подивимося, перевіримо, якщо у нас будуть документальні підтвердження, будемо приймати рішення», – сказала пані Гітлянська.

Речник СБУ повідомила, що вони намагаються перевірити всіх, хто планує приїхати в Україну  для того, щоб потім не було питань.

«Але ви розумієте, до нас приїжджають дуже велика кількість і, можливо, ми не зможемо чисто фізично перевірити всіх, але якщо є якісь сигнали, то звичайно, ми цю інформацію не залишаємо без уваги», – додала вона.

Суспільне мовлення Вірменії повідомило, що підготовка до конкурсу триває, про перевірку ніхто не повідомляв. PR-менеджер Суспільного мовлення Вірменії Арусік Захарян сказала, що співачка на даний момент репетирує і готується до півфіналу, йдеться на сайті Sputnik Вірменія.

«Що стосується вищезгаданого питання, то Суспільне мовлення не отримувало жодного письмового звернення з цього приводу», – повідомила пані Захарян.

За її словами, Вірменія більше 10-ти років бере участь в «Євробаченні» і цього року країну представлятиме Арцвік Арутюнян з піснею Fly With Me.

Сім'я вірменської співачки переїхала в Росію, коли Арцвік Арутюнян було п'ять років. Вона вчилася в Московському державному педагогічному університеті за спеціальністю психолог-логопед після того, як закінчила школу з математичним ухилом. Співачка часто виступає в Москві і підтримує зв’язок із російськими артистами. Сестра конкурсантки Шогер Арутюнян сказала, що співачка жодного разу не була в Криму.

Про те, що СБУ перевірить усіх закордонних виконавців, які могли порушити закон, виступаючи на окупованих територіях або в анексованому Криму, сказав «Українській правді. Життя»радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Він додав, що серед тих, кого перевірятиме СБУ, точно буде учасниця Вірменії на «Євробаченні» Арцвік Арутюнян, яка у травні на «Євробаченні» у Києві має представляти Вірменію.

Нагадаємо, 22 березня 2017 року Служба безпеки України заборонила в'їзд на територію України представниці на «Євробаченні-2017» від Росії Юлії Самойлової терміном на три рокиРішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства України.

У  червні 2015 року Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі на гала-концерті фестивалю «Світ спорту та добра». Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП. Таким чином співачка порушила українське законодавство та автоматично внесена у «чорні списки» осіб, яким заборонений  в’їзд в Україну.

Європейська мовна спілка запропонувала Юлії Самойловій спершу виступити по супутниковому зв'язку в півфіналі конкурсу, а потім, в разі вдалого виступу, і у фінальній частині конкурсу. «Первый канал» Росії може транслювати виступ учасниці через супутник. 

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus