Суспільне мовлення в Україні – центр і регіони рівноцінні та рівноправні

На засіданні представники Національної телекомпанії  України (НТКУ), Національної радіокомпанії України (НРКУ), Державної телерадіокомпанії «Культура», Держкомтелерадіо, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Черкаської ОДТРК та  Київської ДРТРК обговорили проект нової програмної концепції, що відповідатиме всім принципам, цінностям та  формату суспільного мовлення. Також розглянули та обговорили SWOT-аналіз – сильні та слабкі сторони телерадіокомпаній під час переходу на суспільне мовлення; програмну концепцію  НСТУ; типи, стандарти та формати мовлення.

«Слабкою стороною є те, що регіональні партнери не бачать нас єдиною командою - ядром майбутньої НСТУ. Але це не так. Принцип суспільного мовлення – це не окремо Київ та регіони. Ми усі рівноцінні та рівноправні. Якщо бачення не зміниться, ми не зможемо просуватися далі. Нашою сильною стороною має стати спільна, щоденна робота разом з регіональними телерадіокомпаніями. Створення горизонтальної кооперації, - зазначила Дар’я Юровська. - Так, аби масштабно розвернути цей проект потрібні час та кошти. Але, ні, ми не будемо чекати, а можемо розпочинати прямо зараз, разом». Загалом Дар’я Юровська назвала свою презентацією певною утопією, закликавши всіх учасників активно обговорювати програмну концепцію НСТУ.

Її підтримав перший заступник генерального директора КДР ТРК Сергій Омельчук, зауваживши, що насправді програмна концепція не така вже й утопічна, навпаки досить реалістична.

Через Skype зв'язок до обговорення також приєдналися представники Вінницької, Запорізької, Полтавської, Львівської, Чернігівської, Харківської ОДТРК та Криворізької регіональної ТРК. Зокрема, генеральний директор Харківської ОДТРК Сергій Гулевський висловив сумніви щодо рівноправності центру та регіонів, у нього є перестороги щодо того, що обласні ОДТРК стануть просто продакшинами НСТУ. Крім того, на його думку, грантове фінансування не завжди є таким безпечним, як дехто думає, бо грантодавці можуть «навязувати темники» НСТУ.

Деталі майбутньої взаємодії працівники ОДТРК будуть обговорювати із представниками робочої групи, до складу якої увійдуть  висококваліфіковані медіаексперти. З  робочими візитами члени майбутньої групи повинні відвідати всі регіональні телерадіокомпанії.

«Одним з першочергових завдань є налагодження горизонтальних зв’язків на рівні фахівців структур майбутньої НСТУ. Ми повинні вчитися працювати разом. Часу залишилося не так багато  і ми маємо відпрацювати модель нашої взаємодії, щоб з 1 січня ми могли діяти без затримок», - зауважила заступник генерального директора НТКУ з питань розвитку міжнародного співробітництва Вікторія Романова.

«Суспільне мовлення»

comments powered by Disqus