Суспільне мовлення може не показувати Чемпіонат Світу з футболу у 2018 році

Показ Чемпіонту Світу з футболу у Росії може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України, йдеться на сайті «UA: Першого».

«У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, результатом прийняття якого може бути непоказ НСТУ Чемпіонту Світу з футболу, що викликає резонанс у медійному та спортивному середовищі. Оскільки у 2018 році Чемпіонт Світу з футболу пройде на території Російської Федерації, то показ спортивних та інших подій, що проходять на території держави-агресора може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України», –зазначили у НСТУ.

У компанії заявляють, що у своїх рішеннях будуть безумовно дотримуватись законів, прийнятих Верховною Радою України.

Нагадаємо, 16 листопада народні депутати з Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, Олена Кондратюк і Ольга Червакова зареєстрували законопроект № 7299 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо інформаційної безпеки та протидії пропаганді держави-агресора».

Автори пропонують надати Національній суспільній телерадіокомпанії України право за рішенням правління НСТУ не транслювати заходи, у тому числі спортивні або розважальні, які проводяться на території держави-агресора (держави-окупанта), якщо така трансляція може містити елементи пропаганди та нести загрозу інформаційній безпеці України. Зауважимо, що наступного року в Росії проходитиме Чемпіонат світу з футболу. Тож якщо законопроект буде ухвалено, НСТУ зможе на законних підставах відмовитися від цієї трансляції.

Фото з сайту worldsport.ge

comments powered by Disqus