СБУ не скасовуватиме заборону на в'їзд до України представниці Росії на «Євробаченні» Юлії Самойлової

Про це сказав радник глави СБУ Юрій Тандіт, повідомляє «Укрінформ».

«Ми своє слово сказали. Ми зробили те, що мали зробити, оскільки закон один для всіх», – сказав Юрій Тандіт.

Він додав, що це рішення розкручують російські пропагандисти.

На його думку, те, що Юлія Самойлова не проходила жодних конкурсів і практично була призначена урядом Росії для участі є «дуже цинічним ходом, у тому числі і проти України».

Нагадаємо, 12 березня стало відомо, що Росію на «Євробаченні-2017» представить Юлія Самойлова з піснею FlameIs Burning («Вогонь горить»). Її делегував «Первый канал». Співачка з дитинства має першу групу інвалідності, пересувається на інвалідному візку.

Юлія Самойлова виступала в окупованій Керчі влітку 2015 року. Вона потрапила в окупований Крим не через офіційний український КПП і таким чином порушила українське законодавство.

22 березня Служба безпеки України заборонила Юлії Самойловій в'їзд на територію України терміном на три роки. Рішення прийняте на підставі отриманих даних про порушення нею законодавства України.

23 березня Європейська мовна спілка як організатор конкурсу «Євробачення» запропонувала Юлії Самойлової, якій заборонено в'їзд в Україну, організувати пряму трансляцію виступу. Таким чином, співачка могла б узяти участь у конкурсі, не перетинаючи кордону України.

Проте російський «Первый канал» відмовився від дистанційної участі Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017» в Києві.

23 березня народний депутат від «Опозиційного блоку» Нестор Шуфричзареєстрував відповідний проект постанови № 6226 «Про Звернення до Служби безпеки України щодо скасування рішення про заборону в'їзду на територію України громадянці Російської Федерації Юлії Самойловій терміном на три роки».

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

Фото з сайту politeka.net

comments powered by Disqus