Розроблено проект перетворення «Укртелефільму» на публічне акціонерне товариство

Протягом найближчого часу проект постанови буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України, повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо.

«Держкомтелерадіо розробив проект урядової постанови "Питання перетворення державного підприємства "Українська студія телевізійних фільмів "Укртелефільм" на публічне акціонерне товариство "Укртелефільм". Ця постанова визначає механізм  перетворення державного підприємства у ПАТ, яке відповідно до закону має увійти до складу суспільного мовника», – повідомляє Камітет.

У проекті постанови зазначено, що перетворення буде здійснюватись відповідно до Порядку перетворення державного унітарного комерційного підприємства в акціонерне товариство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2012 року.

Нагадаємо, 21 червня гендиректором «Укртелефільму» став Віктор Підлісний, який до того обіймав посаду директора виконавчого Донецької філії Національної суспільної телерадіокомпанії України. Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олег Наливайко призначив його з метою підвищення ефективності керування підприємством на перехідному етапі та з огляду на важливість здійснення перетворення і приєднання Укртелефільму до ПАТ «НСТУ».

Наразі Українська студія телевізійних фільмів в очікуванні постанови Кабміну, щоб розпочати підготовку до перетворення у ПАТ «Студія “Укртелефільм”», а вже потім приєднатися до ПАТ «НСТУ». При тому досі триває і невідомо, коли завершиться судова тяганина з рейдерами, які мають апетит на нерухоме майно «Укртелефільму». 

17 травня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 1363-VIІI «Про внесення змін до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» щодо порядку приєднання державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм». Законом виведено «Укртелефільм» за рамки першого етапу створення Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Законом передбачено, що порядок перетворення державного підприємства «Українська студія телевізійних фільмів «Укртелефільм» у ПАТ «Укртелефільм» встановлюється Кабміном.

comments powered by Disqus