Росія відмовилася від дистанційного виступу Юлії Самойлової на «Євробаченні-2017»

У Росії вважають, що організатори «Євробаченні-2017» повинні забезпечити виступ співачки відповідно до регламенту конкурсу,  цитує заяву «Первого канала» (Росія), яка була озвучена в ефірі програми «Время» 23 березня, російське агентство Інтерфакс.

«Ми вважаємо дивною пропозицію дистанційної участі і відмовляємося від неї, оскільки вона, безумовно, суперечить самому змісту заходу, неухильним правилом якого є виступ в живому ефірі на сцені "Євробачення"»,  – йдеться в заяві.

«Первый канал» Росії повідомив, що згідно з правилами, «країна-мовник має забезпечити всім учасникам можливість отримати візу на весь період проведення заходу», а «відмова Юлії Самойлової у в'їзді на територію України порушує правила конкурсу».

У Росії не погодилися з тим, що ЄМС винаходить нові правила для російської учасниці у 2017 році.

«"Первый канал" (Росія) діяв у повній відповідності з правилами "Євробачення" і вибрав учасника конкурсу, який зареєстрований ЄМС і залишається чинним конкурсантом. Претензій до Юлії Самойлової з боку ЄМС немає», – йдеться в повідомленні.

У той же день, 23 березня, організатори конкурсу «Євробачення» запропонували російській учасниці Юлії Самойлової, якій заборонено в'їзд в Україну, організувати пряму трансляцію виступу. Таким чином, співачка могла б узяти участь у конкурсі, не перетинаючи кордону України.

Європейська мовна спілка прийняла таке рішення вперше за понад 60 років історії «Євробачення» у зв’язку з тим, що СБУ заборонила Юлії Самойловій в’їзд до України. Це сталося через те, що співачка відвідала незаконно Крим після анексії, перетнувши кордон не через український КПП. 

62-й міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017» пройде в Києві, у Міжнародному виставковому центрі на лівому березі Дніпра, з 9 по 13 травня. Україна стала господинею «Євробачення» завдяки перемозі Джамали на «Євробаченні-2016» у столиці Швеції, Стокгольмі.

comments powered by Disqus