Робоча група Гуманітарної ради доопрацювала проект про СМ з урахуванням пропозицій експерта Ради Європи

Робоча група Гуманітарної ради при президенті України доопрацювала законопроект про суспільне мовлення з урахуванням пропозицій експерта Ради Європи Ів Саломон. Про це у коментарі «ТК» повідомив голова робочої групи Валерій Бебик.

«Наприкінці минулого тижня робоча група внесла поправки до законопроекту «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Наші поправки співпали із пропозиціями експерта Ради Європи Ів Саломон. Наразі документ на столі радника президента з гуманітарних питань Ганни Герман. Після того як вона ще раз з ним ознайомиться і над ним попрацюють літературні редактори, проект передадуть Віктору Януковичу», – зазначив Бебик.

Як писала «ТК», нещодавно Ганна Герман заявила, що президент зареєструє законопроект про суспільне мовлення з урахуванням пропозицій Ради Європи.

Нагадаємо, що законопроект про суспільне мовлення був підготовлений Кабінетом Міністрів. Голова робочої групи Валерій Бебик розкритикував проект із поправками Кабміну. Він заявив, що його слід доопрацювати, повернувшись до концепції Громадської гуманітарної ради, яка, на його думку, була кращою і прогресивнішою, позаяк об'єднувала близько десяти розроблених раніше законопроектів і враховувала досвід інших країн.

Негативної думки про цей проект і радник президента Ганна Герман.

Як писала «ТК», в Адміністрації президента вирішили надіслати законопроект на експертизу до Ради Європи. Від того, як швидко впораються з висновками європейські експерти, залежатиме, чи встигне парламент схвалити цей законопроект до початку розгляду бюджету на 2012 рік.

Президент Україні Віктор Янукович обіцяв «ТК» врахувати зауваження Ради Європи стосовно цього законопроекту.

Ів Саломон в інтерв’ю «ТК» зазначила, що Рада Європи зацікавлена в якнайшвидшому створенні суспільного мовлення в Україні, та результати офіційної експертизи надасть тільки після проходження цим законопроектом першого читання.

comments powered by Disqus